2. Liga

Na úvod jara byly k vidění vysoké přestřelky! Jak bude 2. Liga vypadat nadále?

První jarní kolo přineslo zajímavé přestřelky, při kterých se fanoušci nemohli nudit. Týmy spíše mysleli na útok než na obranu a podle toho to také vypadá. Radovala se Hostivař, Rafani a další. A jaké zápasy se budou hrát v dalších kolech?

Hostivař si vyšlápla na Rafany, Rakovník v derby uspěl

HBC Rakovník – HBC Kladno B 8:2

Raci měli herní převahu od prvních minut, což ukázal první gólem Martin Tvarůžek. Na tuto trefu ještě zareagoval Ács z přesilové hry v čase 09:21. První třetina skončila remízou, ale poté se rozběhl brankostroj domácích. Ti ve druhé periodě navýšili svůj náskok na 4:1. Tempo neupadalo. Koláček druhým gólem navyšoval Koláček na 5:1 a Prokop dokonce využil oslabení. Nakonec se skóre zastavilo na 8:2, když ještě snižoval Dědek.

TJ KOVO Praha B – HBC Defekt Třebíz 14:3

KOVO B nedalo Defektu šanci. Na branku hostů vyslali 51 střel, přičemž z toho do sítě Třebíze padlo 14 branek. 8 statečných z Defektu prostě nestačilo na produktivního Lachmana, který dal 4 branky. Mezi střelce se vícekrát zapsal také Michal Zeman a další. Více v zápisu o utkání.

HBC Hostivař B – Rafani Praha 4:2

Jedno z mála vyrovnaných utkání proběhlo na Hostivaři. Domácí hokejbalisté začali lépe a po 11 minutách vedli 1:0. Marek Hroch ale udělal hostům čáru přes rozpočet 7 vteřin před první sirénou. Rafani si ale nepohlídali start druhé třetiny a bylo to 3:0. Tóth sice korigoval gólem, ale Hroch přidal druhou branku v oslabení.

HBC Kladno B – TJ KOVO Praha B 8:3

Střelecké štěstí KOVO B opustilo na Kladně, kde si domácí spravili chuť z předešlého zápasu. Skóre otevřel Švec a poté Patera a Schnaubelt navýšili na 3:0. Sice přišla korekce od Dubovského, ale Schnaubelt dal rychlou druhou branku a bylo po zápase. Po dvou periodách Rysové vedli 6:1 a ve třetí třetině hostům nic moc nedovolili.

Rafani Praha – HC Red Wings Hrdlořezy 9:1

Rafani předvedli kvalitní výkon proti Red Wings, když na domácí půdě dali devět branek. Podrobnosti o zápasu najdete v zápasovém zápisu.

Bude KOVO na Palmovce proti Rakovníku silné? A co Defekt? Zvedne se?

V sobotu 9. března 2024 nastoupí rezerva KOVA proti Rakům. Defekt bude čelit Hostivaři, která si vyšlápla na Rafany. Ukáže se Třebíz v lepším světle? Zajímavý duel můžeme také čekat ve středu 13. března mezi Rafany a Kladnem B.