2. Liga

Red Wings potrápily Kladno! Defekt dvakrát vítězně!

V posledních duelech skočily druholigové zápasy zajímavými výsledky! Mladá Boleslav nasázela Ďáblům 18 branek, kteří schytali další debakl. Defekt urval důležitých 6 bodů a Rafani tentokrát nezaváhali. Hrdlořezy byly vyrovnaným soupeřem Kladna, ale nestačilo to ani na bod. Více v reportáži.

Rafani nedali KOVU šanci!

Rafani Praha – TJ KOVO B 9:3 (2:1,3:0,4:2)

Střely na branku: 32:26, Vyloučení: 4:3, Přesilovky: 2:3, Využití: 1:0, Oslabení: 1:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 1. Tóth (Strejček, Jelínek), 6. Tichý (Ruda, Král), 16. Průcha (Jelínek), 18. Průcha (Švanda, Pařízek), 19. Ruda (Král, Tichý), 32. Vosmik (Pařízek), 37. Strejček (Tóth, Jelínek), 40. Strejček (Tóth, Jelínek), 41. Král (Pospíšil, Ruda) – 10. Doksanský (Zeman Michal, Veselka), 32. Doksanský (Zeman Martin), 39. Zeman Martin (Lachman, Zeman Michal)

Rafani si chtěli po ztrátě bodu na Hostivaři spravit chuť, což bylo vidět od první minuty, když se prosadil Tóth. Zanedlouho vedli Rafani 2:0 po gólu Tichého. KOVU se podařilo snížit, ale ve druhé třetině patřil zápas již zcela domácímu celku. V prostředí fázi totiž Rafani odskočili na rozdíl 4 branek po dvou trefách Průchy a jednoho gólu Rudy. Třetí třetina byla již velmi kosmetická, protože KOVO dvakrát skórovalo, ale Rafani svému soupeři ukázali, co je to produktivita. Poslední periodu vyhráli 4:2.

Ďáblové podruhé dostali výprask

SK Ďáblové Praha – HBC Tygři Mladá Boleslav 4:18 (0:6,2:4,2:8)

Branky a nahrávky: 18. Král (Doležal), 27. Král (Žila, Joch), 32. Joch, 38. Doležal (Joch) – 6. Malina (Lhota L.), 7. Cerha (Lhota T., Malina), 9. Číhala (Malina, Lhota L.), 10. Bajer (Lhota L.), 12. Lhota T. (Cerha), 14. Pohl (Lhota T., Míšek), 16. Langer (Lhota L., Číhala), 18. Míšek (Pohl, Lhota L.), 24. Langer (Bajer), 25. Cerha (Malina, Rudolph), 34. Lhota T. (Číhala, Malina), 35. Lhota L. (Bajer, Pohl), 36. Lhota T. (Cerha), 37. Lhota T. (Malina), 38. Langer (Lhota L., Pohl), 40. Číhala, 42. Lhota T. (Číhala), 44. Cerha (Malina, Lhota T.)

Ďáblové se chtěli po nevydařeném zápasu v Berouně vzchopit, ale čekal je snad ještě těžší soupeř než Kelti. Tygři se na začátku zápasu chvilku rozehřívali, ale poté se jejich brankostroj rozjel na plné obrátky. V první třetině otevřel skóre Malina a k němu se přidal Cerha, Číhala, Bajer, Lhota Tomáš a Pohl. Již po první třetině bylo jasné, kdo si připíše body do tabulky. Druhá třetina byla z pohledu Ďáblů lepší, protože dvě branky vstřelil domácí Král, ale Tygři naopak přidali 4 branky. Poslední část zápasu byla asi nejzajímavější, protože padlo celkem 10 branek, přičemž mladoboleslavský Tomáš Lhota, Langer a Cerha zkompletovali hattrick.

Red Wings byly vyrovnaným soupeřem Kladna, ale nepohlídaly si třetí třetinu

HC Red Wings Hrdlořezy – HBC Kladno B 3:6 (0:0,2:2,1:4)

Branky a nahrávky: 18. Slabý (Šípek), 19. Eršil (Beneš, Chlistovský), 38. Beneš (Šípek) – 16. Hudec M. (Janský), 20. Hudec L., 33. Beran (Karanský), 33. Hudec M. (Hudec L.), 39. Hudec L. (Hudec M.), 41. Hudec L.

Do jarní části vstoupily Hrdlořezy s velkou chutí, což se odrazilo v počtu střel proti Kladnu, které přestřílely. Na první branku se čekalo do prostředního dějství, kdy šli do vedení hosté. Rychlým kontrem však Slabý a Eršil poslali Hrdlořezy do vedení. To jim však vydrželo pouze minutu. Třetí třetinu si domácí hokejbalisté vůbec nepohlídali a čtyřikrát v ní inkasovali. Konkrétně se trefil Beran, Matěj Hudec, a dvě branky přidal Lukáš Hudec, který dosáhl na hattrick.

Začátek zápasu patřil Keltům, Defekt však vývoj otočil

HBC Defekt Třebíz – SK Kelti 2008 4:3 (1:2,3:0,0:1)

Branky a nahrávky: 7. Gotthard, 19. Novák (Hulcr), 27. Podpěra (Novák, Šperl), 28. Hulín (Podpěra, Melounek) – 2. Tvarůžek (Kohout, Urban), 4. Kovárník (Kubr, Taufer), 45. Kovárník (Taufer, Tvarůžek)

Kelti bojovali proti Defektu o 3. příčku, ta jim však unikla, i když hosté začali skvěle. Po úvodních gólech Tvárůžka a Kovárníka vedli Kelti 0:2 po 4 minutách zápasu. Z pohledu Defektu v 7. minutě snížil Gotthard. Ve zbytku zápasu však dominovali domácí hráči, které držel jejich brankář. Postupem času v druhém dějství Defekt vstřelil 3 branky a rázem vedl 4:2, na což Kelti nedokázali odpovědět. Poté si domácí hokejbalisté hlídali průběh zápasu a v poslední minutě duelu kosmeticky snížil Kovárník.

Defekt proti Kladnu potvrdil pozici favorita

HBC Kladno B – HBC Defekt Třebíz 2:5 (1:1,1:0,0:4)

Branky a nahrávky: 5. Hudec L. (Hudec M., Nedvěd), 25. Koželský (Drechsler) – 2. Hulcr (Melounek), 31. Hulcr (Melounek), 36. Orvlský (Gotthard), 36. Gotthard (Podpěra), 45. Pavlík

V zápase Kladna a Defektu bylo horko již od prvních minut. Nejdříve poslal Defekt do vedení Hulcr, ale Lukáš Hudec dokázal manko vymazat. V prostřední periodě šli Rysové po gólu Koželského do těsného vedení, ale domácím odešlo nasazení, a to se odrazilo v poslední třetině, kdy Defekt vstřelil 4 branky a vyhrál tříbrankovým rozdílem.