2. Liga

Tygři nezaváhali a Ďáblové opět dostali výprask!

Během minulého jarního víkendu bylo ve 2. Lize pořádné horko. Favorit z Mladé Boleslavi si lehce poradil s hostivařskou rezervou! Hrdlořezy odehrály vyrovnaný souboj proti Keltům a Kladno na domácím hřišti překvapivě prohrálo s B týmem KOVA. Ďáblové museli skousnout další tvrdou porážku.

Tygři proti Hostivaři nezaváhali!

HBC Hostivař B – HBC Tygři Mladá Boleslav 3:7 (1:4,0:0,2:3)

Střely na branku: 19:32, Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 4:3, Využití: 0:1, Oslabení: 1:0, Diváků: 13

Branky a nahrávky: 6. Mareš (Ilušák), 43. Brož (Jirsák), 44. Dušák – 2. Langer (Fukárek), 8. Malina (Řípa, Lhota L.), 14. Malina (Lhota L., Lhota T.), 15. Malina (Lhota L., Lhota T.), 38. Lhota T. (Lhota L., Müller), 44. Müller (Erben), 45. Rudolph (Lhota L., Lhota T.)

Hostivař po dobrém utkání proti Rafanům čekala na příjezd Tygrů. Ti nenechali nic náhodě a hned ve 2. minutě vedli. Hostivaři se podařilo snížit, což v 6. minutě zařídil Mareš. Poté hřiště opět patřilo hostům. V rozmezí od 8. minuty do konce první třetiny úřadovalo trio Malina a bratři Lhotovi. Marcel Malina si totiž ihned v 1. třetině zapsal do statistik hattrick, a proto měli Tygři velký náskok již od začátku utkání. Druhá třetina byla bezbranková, ale větší převahu měli hosté, jež v závěrečné periodě navyšovali své skóre. Domácím se podařilo dvakrát snížit.

Hrdlořezy na Kelty recept nenašly!

HC Red Wings Hrdlořezy – SK Kelti 2008 2:4 (0:0,2:2,0:2)

Branky a nahrávky: 23. Hypša (Cedrych), 25. Cedrych (Čermák) – 24. Kovárník J. (Beneš), 26. Taufer, 38. Tvarůžek (Taufer), 44. Kovárník J. (Kubr)

Red Wings přivítaly na svém hřišti Kelty, kteří bojují se svou formou. Vyrovnaný zápas se odrazil ve střelách na branku a počtu přesilových her. Hrálo se nahoru dolů a poslední celek tabulky si nevedl špatně. Po bezbrankové úvodní periodě šli domácí do vedení! Z druhé strany ihned vyrovnával Kovárník, ale Cedrych ve 25. minutě navrátil Hrdlořezům úzké vedení. To však netrvalo dlouho a Taufer své Kelty uklidnil svým sólem. Kelti ukázali, že jsou zkušenějším týmem, který v posledních minutách duelu přidal dvě branky a s přehledem bral 3 body.

KOVO překvapivě porazilo Kladno!

HBC Kladno B – TJ KOVO Praha B 1:4 (0:1,1:0,0:3)

Branky a nahrávky: 29. Beran (Šícha) – 15. Zeman (Lachman, Dubovský), 35. Wurdák (Dubovský, Faktor), 44. Pilch, 45. Wurdák (Doksanský, Vršecký)

Souboj extraligových rezerv dopadl lépe pro KOVO. Vyrovnaný souboj otevřel v poslední minutě 1. třetiny Zeman. Hra se jak v 1. třetině, tak ve 2. části duelu přelévala ze strany na stranu. Druhá část však patřila kladenským hokejbalistům, za které vyrovnal Beran. V posledním dějství KOVU zajistil vedení Wurdák, na což už Kladno těžko reagovalo. Nakonec hosté z Prahy přidali další dvě branky a vyrovnaný zápas byl najednou rozhodnut.

Defekt nasázel Ďáblům 20 branek!

HBC Defekt Třebíz – SK Ďáblové Praha 20:1 (7:0,8:1,5:0)

Branky a nahrávky: 8. Gotthard (Novák), 9. Hulcr (Bednář), 9. Novák (Pavlík, Gotthard), 11. Orviský (Novák, Pavlík), 13. Novák (Gotthard, Pavlík), 14. Pavlík (Hulcr, Gotthard), 15 Hulcr, 17. Novák (Pavlík, Gotthard), 18. Bednár (Hulcr, Melounek), 20. Gotthard, 23. Bednár (Gotthard), 26. Bednár (Hulcr), 27. Bušek (Gotthard, Pavlík), 30. Hulín (Gotthard, Novák), 30. Bednár (Orviský), 31. Gotthard (Bušek, Pavlík), 32. Hulcr (Melounek, Orviský), 36. Hulcr (Bednár), 39. Melounek (Bednár, Hulcr), 39. Bednár (Gotthard) – 39. Král (Joch, Doležal)

Ďáblové se nepotkali s dobrou jarní formou, což se odráží ve výsledcích. Ani Defekt nechtěl Ďábli podcenit a tak začal hrát od začátku zápasu. Po první třetině byl stav 7:0, přičemž nejvíce bylo vidět trio Gotthard – Novák – Pavlík. K této produktivní trojce se ve zbytku zápasu přidal Bednár a Hulcr. Bednár málem zkompletoval double hattrick a ostatní borci si připsali nespočet kanadských bodů.