2. Liga

Hrdlořezy slaví první výhru! Ďáblům nasázely 15 gólů! Rafani ztratili proti Defektu!

Poslední zápasy ve 2. Lize přinesly zajímavé výsledky. Poslední Red Wings konečně vyhrály. V zápasu proti Ďáblům dokonce vstřelily 15 branek! Rafani nečekaně prohráli s Defektem, což nikdo nečekal. Pražské derby ovládlo KOVO a Kelti o jednu branku přehráli rezervu Kladna!

Kelti našli recept na rezervu Kladna!

SK Kelti 2008 – HBC Kladno B 4:3 (1:1,2:1,1:1)

Střely na branku: 29:21, Vyloučení: 7:5, Přesilovky: 5:6, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 15

Branky a nahrávky: 6. Procházka (Kovárník), 18. Kubr, 21. Bureš (Taufer), 38. Beneš, Kubr) – 1. Hudec M. (Honický, Sýkora), 18. Pulda (Hudec M., Hudec L.), 33. Hudec L. (Paták)

Vyrovnaný souboj Keltů a Kladna začali hostující Rysové. Po 15 vteřinách vstřelil branku Matěj Hudec. Radost hostům dlouho nevydržela, protože v 6. minutě vyrovnával Procházka. Za stavu 1:1 se vstupovalo do prostřední periody, v níž šli Kelti do vedení po využití přesilové hry v čase 17:48. O 8 sekund později si vedení však nechali vzít z hole kladenského Puldy. Naštěstí pro Kelty ve 21. minutě navrátil domácím vedení Bureš. Kladnu se podařilo na úvod poslední části zápasu vyrovnat, avšak Kovárník byl proti a vstřelil vítěznou branku Keltů v čase 37:16.

KOVO vyzrálo na Hostivař!

TJ KOVO Praha B – HBC Hostivař B 3:1 (1:0,2:1,0:0)

Branky a nahrávky: 14. Doksanský (Lachman), 24. Rabušic (Drobník), 29. Zeman (Lachman, Doksanský) – 29. Jirsák (Trávníček)

Derby rezerv extraligových celků vyšlo lépe domácím, kteří šli do vedení těsně před koncem 1. třetiny. Duel byl vyrovnaný a obě mužstva si tvořila mnoho šancí. Nejvíce hojná třetina na góly byla právě ta prostřední, ve které KOVO odskočilo na rozdíl dvou branek, avšak hostivařský Jirsák snížil v čase 28:11. Za několik vteřin navrátil dvoubrankový náskok domácím hokejbalistům Zeman. V poslední třetině KOVO zavřelo svou branku a dokráčelo si pro 3 body.

Ďáblové překvapivě dostali výprask od Red Wings!

HC Red Wings Hrdlořezy - SK Ďáblové Praha 15:4 (4:1,5:2,6:1)

Branky a nahrávky: 2. Beneš (Málek, Oktábec), 11. Šípek (Málek), 14. Resl (Horáček, Novák), 15. Oktábec (Hašek, Cedrych), 16. Hadrbolec (Horáček, Tauchman), 18. Málek (Vondrlík, Kollman), 21. Hadrbolec (Horáček, Novák), 26. Cedrych (Čermák, Oktábec), 28. Kollman (Šípek, Málek), 33. Horáček (Hadrbolec, Novák), 34. Málek (Šípek, Beneš), 35. Oktábec (Čermák, Tauchman), 39. Vonrdlík (Kollman, Málek), 42. Málek (Vondrlík), 43. Resl (Novák) – 4. Pošta (Hedl), 17. Cigánik (Žila, Doležal), 24. Žila (Síla, Cigánik), 31. Cigánik (Joch, Doležal)

Duel posledního a předposledního týmu je vždy zajímavý. Tentokrát vyšel lépe posledním Red Wings, které začaly lépe a ovládaly celý zápas, i když se zdá zpočátku vyrovnaný. Po první třetině Red Wings vedly jasně 4:1, přičemž nejvíce byl vidět Oktábec a Hadrbolec. Druhá třetina byla z pohledu domácích ještě lepší, protože přidali dalších 5 branek a bylo téměř po zápase. Domácí hokejbalisté si z Ďábly dělali, co chtěli. Podobně dopadla poslední perioda, v níž dosáhli Hrdlořezy na 15 branek, přičemž hosté z 18 střel dali 4 góly!

Rafani nečekaně prohráli s Defektem v přestřelce!

HBC Defekt Třebíz – Rafani Praha 7:5 (2:1,0:3,5:1)

Branky a nahrávky: 1. Zázvorka, 9. Korbel (Gotthard, Hulcr), 31. Zázvorka (Bednár, Rubeš), 32. Pavlík (Gotthard), 36. Novák (Korbel, Gotthard), 37. Gotthard (Zázvorka), 38. Gotthard (Melounek) – 7. Marušinec (Kovář, Voráček), 21. Tóth (Průcha), 27. Tóth (Kovář), 29. Kovář (Marušinec, Strejček), 33. Kovář (Pařízek)

Defekt vstoupil do utkání bleskovým gólem, který po 8 sekundách zajistil domácí Zázvorka. Rafani se z úvodní branky oklepali a dokázali v první třetině vyrovnat, avšak svou nerozvážností o vedení přišli v 9. minutě po gólu Korbela. Spokojení hokejbalisté Defektu poznali sílu pražských Rafanů, kteří udeřili ve 2. třetině, kdy dal dva góly Tóth a jeden Kovář. Rázem hosté vedli 2:4 a zdálo se, že je jasné, jak zápas skončí. Třebíz však 3. třetinu nepodcenila, ba naopak. Dvěma rychlými brankami v úvodu třetí periody vyrovnala na 4:4, ale Michal Kovář navrátil hostům jistotu v čase 32:54. Rafani si ale nepohlídali dvou minutovku v rozmezí 35. a 37. minuty, kdy třikrát inkasovali, což je stálo body.

Rafani si Keltům připsali další 3 body!

Rafani Praha – SK Kelti 2008 4:0 (1:0,1:0,2:0)

Branky a nahrávky: 6. Tóth (Strejček), 28. Tóth (Jelínek), 39. Nemček (Marušinec, Rulf), 45. Strejček (Tóth, Marušinec)

Nedávno hráli Rafani proti Keltům. Zápas se podle výsledků jeví jako jednoznačný, ale byl naopak velmi vyrovnaný. Kelti dokonce svého soupeře přestříleli, ale větší roli hrála produktivita. V 6. minutě otevřel skóre domácí Tóth, který dodal Rafanům klid na hole. Na další branku se čekalo až na konec 2. periody, kdy vsítil opět Tóth. Kelti hráli velmi chytře, ale bylo jim to málo platné, protože pražský gólman byl k nepřekonání. Poslední část opanovali opět Rafani dvěma brankami a bylo hotovo.