2. Liga

Ďáblové nečekaně porazili KOVO! Hostivař padla s Kladnem!

V neděli 10. dubna se odehrála zajímavá utkání, která přinesla vítězství pro několik níže postavených týmů. Tygři si jednoduše poradili s Kelty stejně jako Rafani s Hrdlořezy. Ďáblové a Kladno si připsali do tabulky 3 body za výhru proti pražským týmům!

Rafani nedali Hrdlořezům šanci

HC Red Wings Hrdlořezy – Rafani Praha 0:4

Střely na branku: 21:29, Vyloučení: 6:3, Přesilovky: 2:6, Využití: 0:2, Oslabení: 0:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 1. Koudelka (Ruda, Pospíšil), 4. Tóth (Strejček, Marušinec), 16. Tóth (Strejček, Marušinec), 21. Koudelka (Pospíšil, Lach)

Zápasy prvního celku s poledním mají skoro vždy jasný scénář. Přesně tak tomu bylo i v zápase Rafanů proti Red Wings. Hosté šli do rychlého vedení, které navýšili z přesilové hry. Rafani kontrolovali celý zbytek duelu, přičemž přidali další dvě branky, a navíc uhájili čisté konto pro svého brankáře.

Tygři nedali Keltům šanci

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Kelti 2008 4:1 (?:?,?:?,?:?)

Střely na branku: ?:?, Vyloučení: ?:?, Přesilovky: ?:?, Využití: ?:?, Oslabení: ?:?, Diváků: ?

Branky a nahrávky: ?

Zajímavý zápas se odehrál na půdě Mladé Boleslavi, kam zajížděli berounští Kelti. Ti na svého soupeře nestačili v poměru 4:1 a Tygři tak uhájili svou suverenitu na svém hřišti a připsali si další body do tabulky před play-off.

Ďáblové zaskočili KOVO!

SK Ďáblové Praha – TJ KOVO Praha B 6:4 (2:1,3:1,1:2)

Branky a nahrávky: 3. Král (Chriašťel, Klíma), 6. Klíma (Král, Němec), 19. Joch (Král, Doležal), 21. Pošta (Král, Chriašťel), 24. Král (Pošta), 45. Němec (Doležal, Král) – 3. Opolský (Zeman, Rabušič), 18. Faktor (Dubovský), 32. Wurdák (Voráček, Faktor), 42. Lachman (Solar, Vršecký)

Pražský souboj mezi Ďábly a KOVEM byl z papírového hlediska výhodnější pro KOVO, které šlo v čase 2:30 do vedení. Po 7 sekundách však vyrovnal Král. Tento hráč navíc připravil v přesilové hře šanci pro Klímu, jenž poslal domácí do vedení. Ve druhé třetině se hostům podařilo vydařit, ale poté přišla smršť 3 branek Ďáblů, což znamenalo stav 5:2 pro domácí. KOVO v poslední periodě snížilo na 5:4, ale domácí využitou přesilovkou ve 45. minutě svoji výhru potvrdili.

Kladno porazilo Hostivař

HBC Hostivař B – HBC Kladno 3:6 (1:3,1:2,1:1)

Branky a nahrávky: 9. Paško (Němeček, Brož), 30. Minarčík (Brož, Krupka), 44. Brož (Paško, Trávníček) – 8. Gutwald (Pulda, Honický), 10. Doubrava (Artl, Paták), 12. Pulda (Honický, Janský), 20. Hudec L. (Janský), 27. Artl (Janský), 45. Hudec L. (Hudec M., Lacina)

Kladno přijelo na Hostivař v dobrém rozpoložení, což ukázal gól Gutwalda z přesilové hry. Na tuto branku domácí rychle zareagovali, ale okamžitě inkasovali z hole kladenského Doubravy. Hosté šli do vedení 1:3 po první třetině, což zařídil Pulda. V prostřední periodě odskočilo Kladno na rozdíl 4 branek, přičemž půl minuty před druhým hvizdem Hostivař snížila. Minutu a půl snižoval ještě hostivařský Brož, ale Lukáš Hudec přidal ještě gól do prázdné branky.