2. Liga

Rafani nastříleli Ďáblům 12 branek! Tygři prohráli s Kladnem po nájezdech!

V posledním jarním kole se zrodily zajímavé výsledky. Mladá Boleslav ztratila 2 body po nájezdech s Kladnem. Poté Tygři prohráli i s Defektem. KOVO přetlačilo Hrdlořezy a Rafani si s klidem zastříleli proti Ďáblům! A vyrovnanou bitvu mezi sebou svedli Kelti a Hostivař!

Kelti uspěli v přestřelce s Hostivaří

SK Kelti 2008 – HBC Hostivař B 5:4 (3:0,1:2,1:2)

Střely na branku: 28:17, Vyloučení: 2:4, Přesilovky: 4:3, Využití: 1:0, Oslabení: 1:1, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 8. Tvarůžek (Taufer), 11. Taufer, 15. Halman (Procházka, Urban), 19. Taufer (Tvarůžek, Beneš), 45. Beneš (Taufer, Tvarůžek) – 29. Minarčík (Brož), 30. Kerouš (Staněk), 35. Paško (Kerouš), 38. Brož (Paško)

Ve velmi vyrovnaném duelu se utkali Kelti a rezerva Hostivaře. Lépe do zápasu vstoupili domácí hráči, kteří vedli po první třetině 3:0. Zdálo se, že v 19. minutě je již po zápase, když navýšil na 4:0 Taufer. Avšak na konci prostřední periody v rozmezí minuty snížil Minarčík a Kerouš. V poslední třetině se Hostivaři povedlo vyrovnat i gólem v oslabení. Poté se Pražané dopustili chyby a byli na konci vyloučeni. Tuto přesilovou hru využil 10 vteřin před koncem Beneš a Kelti mohli slavit.

Rafani si proti Ďáblům otevřeli střelnici

SK Ďáblové Praha – Rafani Praha 1:12 (0:5,0:3,1:4)

Branky a nahrávky: 34. Král (Rendla, Joch) – 6. Tóth (Vosmik, Lach), 7. Tóth, 13. Tóth (Vosmik, Strejček), 15. Lach (Bureš), 23. Lach (Tóth, Marušinec), 27. Lach (Tóth, Bureš), 30. Tóth (Ruda), 36. Tóth (Vosmik, Bureš), 38. Vosmik (Tóth, Strejček), 40. Vosmik (Tóth), 41. Tóth (Vosmik, Voráček)

Pražský duel mezi Ďábly a Rafany vyšel lépe favoritovi. Ten se dostal v první třetině do rychlého vedení po hattricku Tótha. Převaha Rafanů byla znát i v druhé části, v níž hattrick ve 27. minutě zkompletoval Lach. Hostující celek domácí pořádně zavařil i v poslední třetině, kdy přidal další 4 branky. Tomáš Tóth si v tomto duelu připsal 6 branek a 5 asistencí.

KOVO si na hřišti Hrdlořez dokázalo poradit!

HC Red Wings Hrdlořezy – TJ KOVO Praha B 3:5 (1:1,2:1,0:3)

Branky a nahrávky: 7. Málek (Šípek, Hruška), 19. Hruška (Málek), 21. Málek (Beneš, Hruška) – 11. Veselka (Hochman), 16. Hochman (Doksanský, Rabušič), 44. Dubovský (Zeman, Doksanský), 44. Veselka (Hochman), 45. Hochman (Veselka, Zeman)

Favorit z KOVA si to rozdal s posledním celkem tabulky z Hrdlořez. Red Wing se však na jaře sešli s dobrou formou, což potvrdil úvodní gól z jejich strany. Hostům se ale v 1. třetině podařilo vyrovnat. Domácím se v zápase dařilo, i když v druhé části duelu inkasovali jako první. Z nepříznivého stavu 1:2 šli po 21 minutách do těsného vedení 3:2. Hrdlořezy svého soupeře tlačili, ale od výhry je oddělila 43. minuty, v níž KOVO využilo přesilovku, čímž vyrovnalo. A o 10 vteřin později navyšoval z rychlé akce Veselka. Poté si hosté zbylé vteřiny pohlídali.

Defekt přehrál mladoboleslavské Tygry!

HBC Defekt Třebíz – HBC Tygři Mladá Boleslav 5:2 (1:0,2:0,2:2)

Branky a nahrávky: 8. Zázvorka (Rubeš, Gotthard), 17. Korbel (Gotthard), 22. Zázvorka (Gotthard, Bajza), 41. Bednár, 45. Bednár (Korbel) – 39. Malina (Číhala, Řípa), 43. Malina (Číhala, Šíma)

Souboj celků v přední části tabulky byl vyrovnaný již od první minuty. Více ze hry na začátku duelu měli domácí, kteří šli v 8. minutě do rychlého vedení. Mladá Boleslav si také tvořila šance, ale ty vždy skončily na třebízském brankáři. Ve druhé třetině Defekt přidal dva góly, čímž si zajistil pohodový náskok. Ve 3. třetině se podařilo snížit Malinovi, vzápětí však Defekt uklidnil Bednár. Poté padly jste dva góly.

HBC Kladno B – HBC Tygři Mladá Boleslav 4:3ss (1:2,0:0,2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Pulec (Honický, Tor), 41. Hudec L. (Hudec M., Paták), 43. Paták (Hudec M.), 50. Hudec M. – 7. Řípa (Lhota T.), 15. Malina (Lhota T.), 38. Lhota T. (Číhala)

Mladá Boleslav přijela do Kladna v dobrém rozpoložení, protože šla hned v 7. minutě do vedení. Na to však zareagoval kladenský Pulec. Remíza v 1. třetině nevydržela, protože pár sekund před první pauzou se trefil Malina. Prostřední část byla na šance hojná, ale gólmani na obou stranách se činili. Ve třetí třetiny se začaly dít věci, nejdříve šli Tygři do vedení 3:1 po gólu Tomáš Lhoty, ale Kladno sebralo všechny možné síly a ve 43. minutě bylo vyrovnáno. O bonusovém bodu rozhodovaly nájezdy, ve kterých dal nejdůležitější branku Matěj Hudec.