2. Liga

Kelti uhájili své postavení před KOVEM! Třebíz těsně porazila Hostivař

V posledním kole základní části ve 2. Lize se odehráli zápasy, které poukázaly na formu jednotlivých celků před play off. Napjaté utkání se odehrálo na pražské Hostivaři, kde favorit z Defektu porazil domácí jenom o 1 branku. Rafani, Kelti, Kladno a Tygři potvrdili před play off roli favorita!

Bleskové góly lépe využil Defekt!

HBC Hostivař – HBC Defekt Třebíz 6:7 (2:1,1:4,3:2)

Střely na branku: 28:19, Vyloučení: 0:2, Přesilovky: 2:0, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 3. Šťastný (Waltr), 11. Brož (Minarčík, Vosátka), 20. Mareš (Dušák, Jirsák), 35. Brož (Vosátka), 35. Zámečník (Dušák, Mareš), 43. Šťastný – 3. Zázvorka (Novák), 21. Novák (Tyburec, Zázvorka), 21. Gotthard (Bálek, Bušek), 26. Gotthard (Pavlík, Bálek), 26. Podpěra (Bednár), 38. Novák, 41. Novák (Zázvorka, Šperl)

Přestřelku na Hostivaři lépe začali domácí, kteří šli do vedení v čase 2:24. Za 11 vteřin však vyrovnal třebízský Zázvorka. Do konce prvního hvizdu Hostivař do vedení posunul Brož. Ve druhé části duelu domácí odskočili na rozdíl dvou branek, ale poté dominoval Defekt. Ten vstřelil ve 21. minutě dvě rychlé branky. Podobný scénář měla 26. minuta, po níž hosté vedli 3:5. Poslední třetina přinesla velký zvrat, kdy podobný kousek ukázala i Hostivař, která ve 35. minutě bleskově udeřila. To znamenalo srovnání zápasu, následně však dvěma góly a kompletním hattrickem posunul hosty do vedení 5:7 Novák. Hostivař dvě minuty před koncem ještě snížila.

Kelti porazili jasně KOVO

TJ KOVO Praha B – SK Kelti 2008 2:5 (0:1,2:1,0:3)

Branky a nahrávky: 19. Drobník (Fluxa, Pírek), 21. Hochman – 8. Kohout (Malý, Bureš), 18. Kubr (Kovárník, Beneš), 34. Beneš (Urban), 40. Kovárník (Kubr), 43. Malý (Kovárník)

KOVO bojovalo proti Keltům o lepší pozici, ale berounští hokejbalisté nenechali nic náhodě a šli si pro 3 body od začátku duelu. Po první třetině vedli hosté těsně 1:0. Po 18 minutách dokonce vedli 0:2, ale poté přišlo rychlé snížení z hole Drobníka a Hochmana. V poslední třetině měli domácí možnost jít do vedení, když měli své přesilové hry. V nich ale pohořeli a toho Kelti dvakrát využili. Dali dva góly z oslabení, což je posunulo do vedení 2:4. K tomu ještě přidali jednu branku.

Ďáblové padli s Kladnem

HBC Kladno – SK Ďáblové Praha 6:2 (3:1,0:0,3:1)

Branky a nahrávky: 6. Pulda (Nedvěd), 10. Pulda, 13. Nedvěd (Janský), 40. Paták (Honický, Pulda), 41. Pulda (Paták), 42. Nedvěd (Janský, Bulant)

Outsider z Prahy vstoupil do zápasu jako obvykle, když po první třetině prohrával jasně 3:1. Poté Ďáblové srovnali s Kladnem krok a snažili se vyrovnat. Snížení nebylo daleko, ale domácí hráči si vše pohlídali. Poté opět zaúřadovalo Kladno, když v poslední periodě přidalo další 3 branky, přičemž hattrick zkompletoval Pulda. Joch pouze kosmeticky snížil.

Rafani dostali 3 body za kontumaci proti Rakovníku

HBC Rakovník – Rafani Praha 0:5 (kontumace)

Tygři si vyšlápli na Hrdlořezy

HBC Tygři Mladá Boleslav – HC Red Wings Hrdlořezy 6:1 (2:0,4:1,0:0)

Branky a nahrávky: 4. Müller, 11. Šíma (Müller), 19. Šima (Langer, Malina), 19. Erben (Řípa), 20. Šíma (Malina, Řípa), 24. Číhala – 23. Horáček (Kollman)

Utkání Tygrů a Red Wings nabralo rychlý spád. Domácí tempo hry a zaslouženě vedli po 1. třetině 2:0. Ve druhé části přidali další 4 branky, přičemž hattrick nastřílel Šíma. To znamenalo, že bylo rozhodnuto o vítězi. Poté pouze snížil hrdlořezský Horáček.