2. Liga

Hostivař hraje s Defektem vyrovnaně! Tygři, Rafani a Kelti jsou krůček od postupu!

Ve 2. Lize se odehráli první dva duely čtyř čtvrtfinálových sérií. Tři favoriti si jdou jasně za postupem do semifinále. Mladá Boleslav, Berou ani pražští Rafani se svými soupeři měli žádná problém. Pouze Defektu se v jednom zápas vyklubal malý Defekt. Hostivař favorita jednou zaskočila!

Kelti si svou půdu vyplenit nenechali!

Sobota 7. května 2022

SK Kelti 2008 – TJ KOVO Praha B 5:2 (1:1,0:0,4:1)

Střely na branku: 35:35, Vyloučení: 8:5, Přesilovky: 4:6, Využití: 3:2, Oslabení: 0:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 13. Kohout (Beneš, Tvarůžek), 32. Tvarůžek (Beneš, Kohout), 35. Bureš (Halman), 40. Beneš (Procházka), 45. Tvarůžek – 5. Solar (Hochman, Veselka), 36. Kabát (Solar)

První sobotní zápas byl velmi vyrovnaný, na což poukazují střely obou týmů. KOVO mnohokrát hrozilo z přesilových her, ale domácí hokejbalisté si vše pohlídali, i když šlo KOVO do vedení. Domácím se podařilo před koncem třetiny srovnat z přesilové hry. Prostřední třetina bezbranková, ale v té poslední Pražané propadli. Dvakrát inkasovali z přesilových her, na což zareagovali pouze jednou. Poté Kelti v závěru zápasu rozhodli.

Úterý 10. května 2022

SK Kelti 2008 – TJ KOVO Praha B 5:4 (1:0,3:1,1:3)

Branky a nahrávky: 15. Beneš (Bartolen), 16. Taufer (Tvarůžek), 24. Kovárník (Malý, Beneš), 24. Bartolen (Urban), 35. Taufer – 27. Zeman (Ivasienko), 32. Wurdák (Terč), 44. Terč (Vršecký), 45. Doksanský (Zeman)

Druhý duel byl vyrovnanější, i když střelecky na tom byli lépe opět Kelti. Beroun vedl po 30 minutách hry jasně 4:1, ale nečekal vzdor KOVA v poslední třetině. V ní nejdříve snížil Wurdák a poté v posledních dvou minutách zápasu hosté snížili na 5:4. Kelti si však druhá bod v sérii pohlídali!

Hostivař urvala proti Defektu jeden bod!

HBC Hostivař B – HBC Defekt Třebíz 0:2 (0:1,0:0,0:1)

Branky a nahrávky: 14. Tyburec (Hulcr), 44. Kolařík (Tyburec)

Defekt šel do série jako favorit a tak jako favorit hrál. Hostivař ale skvěle bránila a Defekt se nemohl střelecky prosadit. Pouze ve 14. minutě vstřelil branku Tyburec, který využil přesilovou hru. Přetahovaná trvala až do konce utkání, kdy do prázdné branky rozhodl Kolařík.

Neděle 8. května 2022

HBC Defekt Třebíz – HBC Hostivař B 4:5pp (0:0,3:1,1:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Novák (Bednár), 23. Kolařík (Bednár), 30. Hulcr (Podpěra, Tyburec), 33. Pavlík (Bálek, Korbel) – 18. Brož, 35. Čejka (Mareš, Jirsák), 37. Mareš (Čejka), 43. Čejka (Vosátka, Dušák), 46. Čejka

První třetina byla oťukávací, ale ve druhé se vše změnilo. Mnohem zajímavější utkání proběhlo v neděli, kdy do vedení poslal Hostivař Brož v oslabení. Poté střelecký účet otevřel i Defekt, který šel do vedení 3:1. Poslední dějství začalo lépe pro domácí, kteří navýšili náskok. Poté se však probudil faktor Čejka. Ten zařídil 3 branky pro Hostivař, což srovnalo zápas. Prodloužení se hrálo pouze 41 vteřin, v nichž Jak Čejka dokončil svůj hattrick a vyrovnal sérii.

Ďáblové proti Rafanům neměli šanci

Rafani Praha – SK Ďáblové Praha 17:3 (5:1,8:1,4:1)

Branky a nahrávky: 6. Tóth (Švanda, Horáček), 9. Tóth (Pospíšil, Horáček), 10. Horáček (Tóth, Švanda), 13. Tóth (Horáček, Pospíšil), 14. Tóth (Horáček), 17. Tóth (Janota, Horáček), 18. Bureš (Pařízek, Strnad), 19. Tóth (Janota, Pospíšil), 19. Pařízek (Bureš, Strnad), 20. Horáček (Janota, Pospíšil), 22. Vosmik (Marušinec, Bureš), 27. Vosmik (Tóth, Strnad), 29. Horáček (Pospíšil, Tóth), 31. Bureš (Pařízek, Strnad), 32. Tóth (Horáček, Pospíšil), 37. Horáček (Tóth, Pospíšil), 45. Pařízek (Bureš, Marušinec) – 13. Král (Klíma, Joch), 28. Klíma (Král), 33. Miška (Slabý, Joch)

Ďáblové byli velkým outsiderem, což se potvrdilo již v první třetině, ve které se projevil faktor Tóth – Horáček. Tito dva borci řídili debakl Ďáblů až do poslední vteřiny. Tóth si zapsal hattrick po 13 minutách hry.

Rafani Praha – SK Ďáblové Praha 14:3 (4:0,5:2,5:1)

Branky a nahrávky: 4. Pospíšil (Tóth), 9. Strnad (Průcha), 10. Pařízek (Janota), 12. Tóth (Voráček), 19. Janota (Vosmik), 20. Pospíšil (Tóth, Strejček), 25. Ruda (Vosmik, Pařízek), 28. Švanda (Pařízek, Vosmik), 29. Voráček (Janota), 37. Pařízek (Švanda, Pospíšil), 39. Tóth (Pospíšil, Průcha), 40. Vosmik (Pařízek), 42. Pařízek (Janota), 42. Vosmik (Janota, Pařízek) – 16. Klíma (Stůj), 19. Stůj (Slabý, Král), 44. Rendla (Klíma, Stůj)

Druhý zápas se nesl ve stejném duchu. Rafani vedli po dvou třetinách jasně 9:2, což znamenalo konec duelu. Rafani navíc nastříleli ještě 5 branek a vypadá to, že je postup do semifinále nemine.

Tygři zaváhaní proti Kladnu znovu nepřipustili!

HBC Tygři Mladá Boleslav – HBC Kladno 8:5 (4:0,1:2,3:3)

Branky a nahrávky: 3. Malina, 10. Bajer (Šindelář), 13. Malina (Erben, Šíma), 15. Bajer (Pohl, Šindelář), 20. Šíma (Hnátek), 33. Bajer (Šíma, Šindelář), 35. Erben (Pohl), 40. Langer (Erben, Šíma) – 17. Hudec M. (Šícha, Honický), 23. Paták (Šícha), 37. Honický (Janský, Vondrák), 38. Pulda (Hudec M.), 45. Vondrák (Janský)

Mladá Boleslav začala čtvrtfinále výborně. Po 15 minutách vedla zaslouženě 4:0. Kladno zaspalo první třetinu, což rozhodlo zápas. Ve druhé třetině Kladno dvakrát snížilo z přesilové hry, ale Tygři opět odskočili. Třetí třetinu opět začali lépe domácí hokejbalisté, kteří upevnili svůj náskok, přičemž Kladno pouze kosmeticky snižovalo.

HBC Tygři Mladá Boleslav – HBC Kladno 2:0 (1:0,1:0,0:0)

Branky a nahrávky: 12. Lhota T., 18. Číhala (Lhota T.)

Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější a na branky chudší než ten první. I přesto šli do vedení domácí hokejbalisté po sólu Lhoty. Tygři drželi vývoj zápasu ve svých rukách, když navíc na 2:0 navýšil Číhala. Kladno nedokázalo na tyto góly zareagovat a mladoboleslavský gólman svou svatyni uzavřel.