2. Liga

Hostivař byla krůček od postupu! Kelti, Mladá Boleslav a Rafani jdou dále!

Po dalších čtvrtfinálových zápasech jsou známy tři postupující do semifinále! Kelti si jednoduše poradili s KOVEM a Mladá Boleslav přetlačila ve 3. duelu Kladno! Ďáblové 3. zápas kontumovali ve prospěch Rafanů. Jediná Hostivař vzdoruje! Pražané dotáhli sérii na 2:2, dokonce v ní po sobotě vedli!

Kelti vydrancovali půdu KOVO a jsou v semifinále!

Sobota 14. května 2022

TJ KOVO Praha B – SK Kelti 2008 0:3 (0:1,0:0,0:2)

Střely na branku: 28:28, Vyloučení: 0:3, Přesilovky: 2:0, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 20

Branky a nahrávky: 11. Beneš (Tvarůžek, Urban), 32. Vozdecký (Uhřík, Kohout), 37. Uhřík (Kohout)

KOVO v tomto duelu hrálo o prodloužení série, ale hosté do zápasu vcelku vletěli. Po 11 minutách hry skóre otevřel Beneš, čímž Kelty uklidnil. Poté se druhá třetina velmi táhla, přičemž oba týmy měly své šance. Pražané dokonce měli 2 přesilové hry, ty s jim ale nepodařilo proměnit. Na začátku poslední periody hosté odskočili na rozdíl dvou branek, přičemž ve 37. minutě bylo rozhodnuto. Uhřík gólem na 0:3 zajistil Keltům postup!

Hostivař stále bojuje! Defekt se ve čtvrtfinále trápí!

HBC Defekt Třebíz - HBC Hostivař B 2:3pp (0:0,2:0,0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Bednár (Dušánek), 25. Gotthard (Pavlík, Hulcr) – 39. Čejka (Dušák, Hroch), 43. Čejka (Hroch), 47. Čejka (Hroch)

Série mezi Defektem a Hostivaří byla velmi vyrovnaná, přičemž tento zápas měl rozhodnout, kdo v ní půjde do vedení. První třetina nepřinesla žádnou branku, protože gólmani na obou stranách se činili. Ale bylo znát, že se hraje na domácím hřišti Defektu. Ten otevřel skóre v 17. minutě. Po dvou periodách domácí vedli dokonce 2:0. Poté se ale probudil faktor Čejka, který si počkal na svou chvíli až do 36. minuty. Zdálo se, že si Defekt dojde pro výhru, ale Čejka byl proti. Dvě minuty před koncem tento borec vyrovnal po souhře s Hrochem na 2:2 a v prodloužení toto duo rozhodlo!

Neděle 8. května 2022

HBC Hostivař B - HBC Defekt Třebíz 4:6 (3:2,0:3,1:1)

Branky a nahrávky: 3. Brož (Čejka), 11. Čejka, 14. Krupka (Waltr), 34. Čejka (Hroch, Vosátka) – 6. Tyburec (Novák P.), 10. Bednár (Dušánek, Bušek), 17. Novák P. (Pavlík, Novák J.), 23. Gengel (Gotthard), 45. Novák P. (Gengel)

Hostivař šla odhodlaně za postupem, což ukázal v brzké přesilovce Brož. Defekt se však svému soupeři držel na dostřel! V 6. minutě snížil Tyburec. Hosté šli dokonce v 1. třetině do vedení, ale Čejka bleskově vyrovnal. Obrat dokonal Krupka, který poslal Hostivař do vedení 3:2. V prostřední části domácím úplně vypadla obrana i útok. Defekt v této třetině nastřílel 3 branky, přičemž se dostal do vedení 3:5. V poslední části snižoval Čejka, ale v oslabení a do prázdné branky pečetil vyrovnání Patrik Novák.

Středa 18. května 2022

HBC Defekt Třebíz – HBC Hostivař B 18:45

V tento den se rozsekne, kdo postoupí do semifinále 2. Ligy. Vždy se lépe vedlo hostujícímu celku. Jak to dopadne dnes? Defekt nebo Hostivař?

Ďáblové kontumovali 3. semifinálový zápas

SK Ďáblové Praha - Rafani Praha 0:5 (kontumace)

Tento zápas se neuskutečnil, protože Ďáblové ho kontumovali ve prospěch týmu Rafanů, kteří postupují dále.

Tygři zaváhaní proti Kladnu znovu nepřipustili!

Sobota 7. května 2022

HBC Kladno - HBC Tygři Mladá Boleslav 4:5 (1:0,2:3,1:2)

Branky a nahrávky: 10. Arlt (Honický), 21. Arlt (Honický, Pulda), 26. Honický (Arlt), 33. Arlt (Pulda) – 21. Malina (Číhala, Erben), 25. Šindelář (Číhala, Rudolph), 25. Malina (Šíma, Langer), 36. Malina (Řípa), 40. Malina (Šindelář)

Velmi pikantní 3. duel série se odehrál v Kladně, kde skvělý zápas zažil kladenský Artl a ještě lepší mladoboleslavský Malina. Kladno nechtělo být vyřazeno, což dal najevo Arlt s Honickým v 10. minutě. Tygři se po první části duelu spíše rozehřívali, ale ve 2. třetině ukázali svou sílu. Nejdříve vyrovnal Malina na 1:1, ale Artl rychle vedení ukradl na stranu Kladna. Domácí si vybrali špatnou minutu, v níž nejdříve vyrovnal Šindelář a rychle po něm poslal Manila svůj tým dovedení. Hosté se dlouho neradovali, protože Honický po necelé minutě vyrovnal skóre na 3:3. Rozhodnout musela poslední třetina, v níž završil hattrick domácí Artl. Kladno se drželo, ale skvělý Malina ve 36. minutě vyrovnal. Stejný hráč dokonce přidal rozhodující branku ve 40. minutě, přičemž si hosté zbytek utkání pohlídali.