2. Liga

Rafani jsou na pokraji vyřazení! Tygři a Kelti hrají vyrovnaně!

Naplno se rozběhly semifinálové série, ve kterých bojují pražští Rafani a pražská Hostivař, která má v sérii navrch! Co se děje s favoritem soutěže? Ve druhé série zase zápolí Kelti proti Tygrům z Mladé Boleslavi, kteří dosáhli na důležité vítězství v nedělním duelu!

Keltům se podařilo ukořistit bod v sérii proti Tygrům!

Semifinálové série

Sobota 21. května 2022

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Kelti 2008 5:0 (kontumace)

Pro první výhru si Tygři došli v suchém triku, protože ze strany Keltů byl zápas kontumován.

Neděle 22. května 2022

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Kelti 2008 2:3 (1:3,0:0,1:0)

Střely na branku: 25:27, Vyloučení: 4:4, Přesilovky: 4:4, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 6. Šíma (Malina), 31. Malina (Lhota T.) – 4. Hrabár (Kovárník), 12. Kovárník (Tvarůžek), 15. Bureš (Kovárník, Hrabár)

Druhý duel se však uskutečnil a bylo se na co dívat. Kelti do Mladé Boleslavi přijeli v dobrém rozpoložení a chtěli sérii vyrovnat. V tom skvěle začal Hrabár gólem ve 4. minutě duelu. Rychle dokázal zareagovat mladoboleslavský Šíma. Kelti vsadili vše na první třetinu, když se Tygři dostávali do tempa. Ve 12. minutě navyšoval Kovárník, který připravil i 3. branku pro Bureše. Po prvním dějství byl tak výsledek 1:3. Kelti nadále tlačili, ale vesměs se spíše soustředili na obranu, která kapitulovala až ve 31. minutě, když přesilovku využil Malina. Jednogólový náskok však hokejbalisté z Berouna uhájili.

Rafani nečekaně v sérii prohrávají! Hostivař je kousek od senzace

Rafani Praha – HBC Hostivař B 5:6ss (1:2,2:3,2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Král (Rulf, Strnad), 18. Král (Marušinec, Strejček), 30. Tóth (Král, Strejček), 35. Král (Kovář, Tichý), 40. Marušinec (Kovář, Strejček) – 1. Brož (Minarčík, Paško), 12. Vosátka (Přeslička), 21. Minarčík (Čejka), 24. Paško (Krupka, Brož), 30. Hroch (Čejka), 55. Dušák (rozhodující nájezd)

Pražská série začala ve velkém stylu pro Hostivař, která šla po 29 vteřinách do vedení. Rafani dokázali v 7. minutě vyrovnat z hole Krále, avšak do konce prvního dějství Vosátka využil v oslabení skulinku v rafaní obraně a navýšil ve prospěch hostů. Domácím krev do žil znovu vlil Král po vyrovnávajícím góle, i když ve 21. minutě Hostivař opět dala branku v oslabení. Ze stavu 2:3 rázem bylo skóre 2:4, když navýšil Paško. Rafani v poslední minutě prostřední třetiny snížili, ale souhra Čejky s Hrochem skončila 11 vteřin před sirénou opět v brance Rafanů. Domácí v poslední periodě dotahovali dvoubrankové manko, které se jim podařilo vymazat, přičemž Král vstřelil hattrick. Prodloužení o vítězi nerozhodlo a v nájezdech zařídil senzační bod pro Hostivař Dušák.

Středa 25. května 2022

Rafani Praha – HBC Hostivař B 4:3 (1:0,2:1,2:1)

Branky a nahrávky: 12. Marušinec (Kovář), 27. Strejček (Horáček), 28. Marušinec (Kovář, Král), 41. Tóth (Tichý) – 26. Čejka (Hroch, Dušák), 32. Čejka (Blažek), 34. Hroch (Čejka, Dušák)

Druhá domácí zápas Rafani začali lépe, protože po 1. třetině vedli po využité přesilovce 1:0. V prostřední periodě vyrovnával 5 minut před sirénou Čejka, ale Strejček využil zaváhání Hostivaře a dal gól v oslabení. Ve 28. minutě přišlo další využití přesilové hry, na které zareagovali hosté v poslední třetině dvěma rychlými brankami Čejky a Hrocha. Převahu domácích potvrdil Tóth ve 41. minutě, což znamenalo bod Rafany. Domácí dostali v zápase 2 desetiminutové tresty a Zdeněk Král vyfasoval 5+OK za nesportovní chování.

Čtvrtek 26. května 2022

Rafani Praha – HBC Hostivař B 8:4 (4:2,1:0,3:2)

Branky a nahrávky: 1. Paško (Krupka, Brož), 2. Píša (Šťastný), 7. Paško (Krupka, Šťastný), 9. Píša (Kucharčík, Dušák), 25. Trávníček (Kucharčík, Dušák), 37. Jirsák (Vosátka, Píša), 39. Paško (Krupka), 41. Brož (Paško, Přeslička) – 6. Král (Kovář), 8. Voráček (Pařízek, Pospíšil), 44. Tóth (Pařízek), 45. Kovář (Tóth, Pospíšil)

Domácí hřiště čekalo také na hostivařské hráče, kteří svého soupeře absolutně zaskočili. V první minutě dal gól Paško a ve 2. minutě to již bylo 2:0 pro domácí. Za Rafany zareagoval Král, ale po této brance Hostivař znovu odskočila po trefě Paška. Ve vyměňování názorů pokračoval Voráček, ale Píša byl druhým gólem opět proti snížení. Ve 25. minutě domácí odskočili na rozdíl 3 branek a zdálo se být po zápase. Poslední perioda hostům také nesedla, protože v rozmezí 37. až 41. minuty třikrát inkasovali a stav 8:2 byla pro Rafany konečná. Ale ještě stihli vstřelit dvě branky.