2. Liga

Tygři a Kelti půjdou do pátého duleu! Rafani senzačně končí!

Semifinálová série mezi mladoboleslavskými Tygry a Kelty se bude muset rozhodnout v nejdelším možném čase. Tygři v sérii prohrávali, ale v nedělním duelu s Kelty srovnali krok. Hostivař se senzačně dostala do finále 2. Ligy, když ve 4 zápasech vyřadila Rafany! Ti senzačně končí sezónu na 3. místě!

Kelti měli navrch! Tygři však v neděli vyrovnali!

Sobota 28. května 2022

SK Kelti 2008 – HBC Tygři Mladá Boleslav 2:1 (0:0,0:0,2:1)

Střely na branku: 21:22, Vyloučení: 8:3, Přesilovky: 2:4, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 20

Branky a nahrávky: 34. Bureš, 44. Tvarůžek (Beneš, Kubr) – 31. Malina (Šíma)

Třetí duel semifinálové série se odehrával podle podobných not jako v minulém týdnu. Vyrovnaná bitva se přenesla i na hřiště Berouna, kde si oba týmy tvořily dobré střelecké pozice, ale fanoušci si na branku museli počkat až do poslední třetiny, v níž jako první vedli hostující hráči po gólu Maliny. Naštěstí pro domácí hráče se rychle povedlo vyrovnat Burešovi po individuální akci. Tygři měli možnost trestného střílení, které však nevyužili. V závěru zápasu dostali domácí přesilovou hru, kterou využili skvěle. Tvarůžek vystřelil v čase 43:37 Keltům druhý bod v sérii. Konec zápasu doprovázely i emoce, z nichž vyplynul pěstní souboj mezi berounským Kohoutkem a mladoboleslavským Řípou. V téže moment dostal Ondřej Beneš trest ve hře za napadení.

Neděle 29. května 2022

SK Kelti 2008 – HBC Tygři Mladá Boleslav 3:6 (1:0,2:3,0:3)

Branky a nahrávky: 4. Plovarči (Vozdecký), 28. Krbec (Kubr, Urban), 29. Maršoun (Bureš) – 19. Malina (Erben), 19. Lhota T. (Lhota L.), 22. Lhota L. (Lhota T.), 34. Číhala (Šindelář, Šíma), 37. Šindelář (Číhala, Bydžovský), 38. Číhala (Pohl)

Druhý víkendový duel začali lépe Kelti, kteří šli rychle do vedení, čímž dostali Tygry pod tlak. Toto úzké vedení domácí hlídali do konce 1. třetiny. Ve druhé části zápasu našli Tygři tu správnou chemii a zápas začínali pomalu otáčet. V 19. minutě vyrovnal Malina, což vše odstartovalo. Ve stejné minutě dobře zapracovalo duo bratrů Lhotových, kteří také přidali 3. branku Mladé Boleslavy. Před sirénou ve druhé periodě snížil domácí Krbec. Tygrům se však konec této patnáctiminutovky vůbec nepovedl, protože po gólu Krbce využil svou šanci Maršner a bylo vyrovnáno. Dramatické utkání o možný postup však Kelti nedokázali dotáhnout do konce. Nejviditelnější personou v poslední třetině byl mladoboleslavský Číhala, který dvěma góly a jednou asistencí pomohl vyrovnat sérii a navrátit ji zpět do Mladé Boleslavi.

Rafani končí v semifinále! Hostivař vše dokonala ve 4. duelu!

Úterý 31. května 2022

HBC Hostivař B – Rafani Praha 6:4 (2:0,2:2,2:2)

Branky a nahrávky: 7. Paško (Krupka, Minarčík), 14. Vosátka (Kucharčík), 19. Grepl (Dušák, Kucharčík), 30. Paško (Krupka, Šťastný), 34. Kucharčík, 44. Dušák (Krupka) – 22. Horáček (Strejček, Průcha), 25. Tóth (Tichý), 39. Horáček (Strejček, Průcha), 45. Průcha (Kovář, Marušinec)

Rafani odvraceli ve čtvrtém duelu série vyřazení, ale začátek zápasu se jim moc nevyvedl. Horáček v 6. minutě fauloval a na přesilovou hru šla hostivařská pětka, která tuto výhodu ihned využila. Podobný scénář se stal minutu před koncem 1. třetiny, kdy z přesilovky na 2:0 navyšoval Vosátka. Rafani v první části duelu nenašli recept na domácího gólmana, a proto také prohrávali 2:0, Ještě hůře pro favorita bylo v 19. minutě, kdy po souhře Kucharčíka a Dušáka zakončoval Grepl a Rafani tak prohrávali již o 3 góly. Rafani pod velkým tlakem ztratili zábrany, což je nabudilo. Ve 22. minutě snižoval Horáček a nedlouho po něm na 3:2 dal gól Tóth. Domácí však využili laxnosti v poslední minutě druhé periody, ve které Hostivař k postupu posunul Paško druhou trefou. Třetí třetina byla z pohledu Hostivaře velmi dobře defenzivně zvládnuta, přičemž pátý gól přidal Kucharčík, což Rafany definitivně odepsalo. Na tento vývoj zareagoval Horáček gólem z přesilovky, ale do odkryté klece výhru Hostivaře pojistil Dušák. Průcha nakonec kosmeticky upravil na 6:4.