2. Liga

Mladá Boleslav nakročila k titulu dvěma výhrami! Hostivař v problémech?

Finálová série se rozjela naplno na začátku června v Mladé Boleslavi. Tygři však do ní vstoupili mnohem lépe než outsider z Prahy, který musel dvakrát sklopit hlavu. Mladá Boleslav tak ve finále vede 2:0 na zápasy. Více se dočtete v reportáži.

Mladá Boleslav ukázala svou komplexní hru!

Finálová série

Sobota 4. června 2022

HBC Tygři Mladá Boleslav – HBC Hostivař B 6:3 (0:0,3:2,3:1)

Střely na branku: 35:22, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 1:4, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 17. Erben (Mařan), 22. Erben (Míšek, Mařan), 24. Šíma (Šindelář), 32. Řípa (Šíma), 33. Šindelář (Malina), 35. Malina (Lhota T.) – 25. Vosátka (Mareš, Přeslička), 27. Píša (Mareš), 35. Vosátka (Paško, Krupka)

Finálová série začala velmi zhurta, ale bylo vidět, že Mladá Boleslav má větší chuť zvítězit, i když v 1. třetině nepadl gól, tak Tygři svého soupeře razantně přestříleli. Ve druhé části se ale brankostroj rozjel. Mladá Boleslav šla do vedení v 17. minutě, přičemž Jiří Erben svým druhým gólem zvyšoval ve 22. minutě na 2:0. O dvě minuty déle již domácí byli v trháku, když vedli 3:0. Hostivaři tento stav vyhovoval, protože ji nakopl a do konce druhé části snížil Vosátka a Píša. Jenže Mladá Boleslav po přestávce načerpala síly a vstřelila další tři branky, přičemž hosté zareagovali pouze jednou z přesilové hry.

Autor fotky: Veverka Rady. Mladá Boleslav v souboji s Hostivař B vede v sérii 2:0 na zápasy.

Neděle 5. června 2022

HBC Tygři Mladá Boleslav – HBC Hostivař B 9:3 (1:1,4:2,4:0)

Branky a nahrávky: 7. Lhota T. (Míšek), 23. Lhota T. (Číhala, Řípa), 25. Erben (Bydžovský, Malina), 27. Lhota T. (Erben), 30. Řípa (Lhota T., Šíma), 35. Šindelář (Šíma, Bajer), 38. Malina (Bydžovský), 42. Bydžovský (Lhota T.), 44. Šíma (Izaj, Bydžovský) – 13. Paško, 16. Krupka (Staněk, Brož), 20. Staněk (Píša, Brož)

Nedělní duel byl v podobné rytmu jako ten sobotní, akorát Mladá Boleslav šla v 7. minutě do vedení. Hostivař do konce 1. periody ale vyrovnala. Hosté šli po první přestávce dokonce do dvoubrankového vedení po trefách Krupky a Staňka, jenže poté to byl zápas domácích, kteří v sobě našli neskutečnou sílu. V rozmezí 23. a 30. minuty Tygři vsítili 4 branky, čímž se dostali do vedení 5:3, což Hostivař vůbec nečekala, jako by přestala hrát. Ve třetí části duelu Pražané nevěděli, kde jim hlava stojí. Mladá Boleslav vytěžila z tlaku další 4 branky a zvítězila.