2. Liga

Mladoboleslavští Tygři slaví! Hostivař skončila těsně pod vrcholem

Finálová série byla rozehrána lépe pro Tygry, kteří do Prahy jeli s velkou pohodou. Hostivař odvracela konec série, přičemž se ji to nepovedlo. Mladá Boleslav „černého koně“ play off porazila ve třech zápasech za sebou a může slavit druholigový titul!

Autor fotky: Veverka Rady. Zlatý tým HBC Tygři Mladá Boleslav!

Tygry k titulu donesla důslednost

Finálová série

Sobota 11. června 2022

HBC Hostivař B - HBC Tygři Mladá Boleslav 1:4 (1:2,0:1,0:1)

Střely na branku: 11:24, Vyloučení: 4:3, Přesilovky: 3:4, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 0

Branky a nahrávky: 11. Vosátka (Zámečník) – 5. Šindelář (Bajer), 13. Erben (Číhala), 30. Bajer (Šíma), 37. Šíma (Krejčí, Bajer)

Třetí duel série opět patřil Mladé Boleslavi, která sázela na svůj rychlý útok, což se potvrdilo v 5. minutě, kdy Tygři vedli 1:0 po gólu Šindeláře. Hostivař v zápase vystřelila na branku hostů jedenáctkrát, přičemž do sítě spadla pouze střela Vosátky z 1. třetiny. Tento vyrovnaný stav vydržel pouze do 13. minuty, ve které poslal Mladou Boleslav do trháku Erben. Poté se hra zklidnila, přičemž Tygři Hostivař do útoku příliš nepouštěli. K titulu hosty posunul blíže Bajer, který vstřelil gól 24 vteřin před koncem 2. třetiny. Mladá Boleslav šla do poslední periody s dvoubrankovým náskokem, v ní ještě Tygři využili přesilovou hru a bylo hotovo.

Autor fotky: Veverka Rady. Stříbrný tým HBC Hostivař B.