2. Liga

Základní část 2. Ligy je u konce! Radovala se Hostivař, Kladno a Defekt

Poslední tři zápasy základní části jsou za námi, přičemž v nich vyhrálo Kladno, Hostivař a Defekt. Rafani na Defekt nestačili, avšak získali tři body za kontumaci proti Rakovníku. Hostivař se před play off chytla! Jaké byly jednotlivé zápasy?

Rakovník kontumoval zápas s Rafany

Rafani Praha – HBC Rakovník 5:0 (kontumace)

Defekt se před play off připravil na Rafanech

HBC Defekt Třebíz – Rafani Praha 7:4 (2:1,0:2,5:1)

Branky a nahrávky: 12. Melounek (Zázvorka), 15. Bednár (Novák J.), 37. Bednár (Hulín, Gotthard), 39. Melounek (Bednár, Gotthard), 41. Pavlík (Podpěra), 43. Gotthard (Pavlík), 45. Melounek (Zázvorka) – 15. Benda, 21. Bedna, 27. Falař (Benda, Tóth), 42. Benda

Před play off se utkaly silné celky, přičemž Defekt měl výhodu domácího prostředí. To potvrdil domácí Melounek brankou v 11. minutě. Bednár poslal v čase 14:20 domácí do dvoubrankového vedení, ale o 13 vteřin později snižoval pražský Benda. V prostředním dějství Benda v oslabení snížil, přičemž Falař překlopil váhy na stranu Rafanů – 2:3. Neuvěřitelná třetina z pohledu Defektu byla ta poslední. V ní domácí dali 5 branek a zvítězili 7:4. Hattricky zaznamenali Melounek a Benda.

Hostivař prohrávala, avšak proti Red Wings vyhrála

HBC Hostivař B – HC Red Wings Hrdlořezy 3:1 (0:0,0:1,3:0)

Branky a nahrávky: 32. Kerouš (Brož), 34. Chramosta (Brož), 35. Mareš (Zámečník, Vodehnal) – 22. Beneš (Foerster, Hochman)

Hostivař odehrála proti Red Wings vyrovnanou partii až do poslední třetiny. Od 22. minuty do 32. minuty Red Wings vedly, ale Kerouš vše změnil. Tento gól odstartoval sérii rychlých branek, které vsítili Chramosta a Mareš. To Hostivaři na výhru stačilo.

Kladno vyzrálo na KOVO

TJ KOVO Praha B – HBC Kladno B 4:5 (3:0,0:3,1:2)

Branky a nahrávky: 3. Ježek (Rabušic), 8. Rabušic (Lachman, Charbuský), 13. Kabát (Walter, Drobník), 36. Kabát (Rabušic) – 16. Bauer (Slavík), 20. Honický (Pulda M.), 30. Slavík (Schönherr), 38. Honický (Schönherr), 40. Slavík (Schönherr, Honický)

Velkou přestřelku viděla pražská Palmovka, kde rezerva KOVA vedla v první třetině 3:0 po brankách Ježka, Rabušice a Kabáta. Fanoušci však zažili zklamání v prostředním dějství, v němž Kladno vyrovnalo. Vyrovnávací branka padla v čase 29:39. Domácí šli však ve třetí periodě do vedení, ale zkušený Honický řídil obrat a druhým gólem a asistencí dotlačil Kladno ke třem bodům.