2. Liga

Rafani v posledním podzimním duelu ztratili dva body! Defekt také padl!

Poslední podzimní kolo 2. Ligy přineslo překvapivé výsledky. Favorizovaným týmům se totiž příliš nedařilo. Pražský celek Rafanů nestačil po nájezdech na Mladou Boleslav a tím ztratil svoje první body. Rezerva KOVA si vyšlápla na Třebíz. Zápas Ďáblů a Raků byl odložen. Hostivař B přehrála Hrdlořezy.

Defekt na závěr podzimu nečekaně padl s KOVEM!

HBC Defekt Třebíz – TJ KOVO Praha B 2:3 (0:1,1:0,1:2)

Branky a nahrávky: 23. Gotthard (Pavlík), 45. Pavlík (Bušek) – 15. Veselka (Zeman), 41. Opolský (Kabát, Veselka), 44. Kabát

Domácí hráli o dotažení se na druhou Mladou Boleslav a KOVO zase o tabulkové přiblížení Defektu. A to se také hostujícímu celku podařilo. Ten šel ve vyrovnaném souboji do vedení v 15. minutě, když se prosadil Veselka. Domácí Třebíz ve druhé třetině vyrovnala a celý duel se rozhodl až v posledních pěti minutách. Rezerva KOVA vstřelila ve 41. a 44. minutě dvě branky, čímž se dostala do vedení 3:1. Třebízi se v posledních vteřinách zápasu povedlo už pouze snížit.

Rezerva Hostivaře získala důležité body proti Red Wings!

HC Red Wings Hrdlořezy – HBC Hostivař B 3:5 (0:1,2:1,1:3)

Branky a nahrávky: 18. Tauchman (Hašek), 19. Tauchman (Cedrych), 39. Veselý (Tauchman) – 7. Minarčík (Brož), 30. Brož (Jirsák), 36. Brož (Přeslička), 39. Brož (Minarčík, Paško), 44. Jirsák (Waltr, Brož)

Hostivař hrála svůj poslední zápas podzimu na hřišti týmu z chvostu tabulky. Hrdlořezy měly šanci získat první body, ale to se těsně nepovedlo. Toto klání bylo více než vyrovnané, avšak lépe do něj vstoupili hosté po gólu Minarčíka. Hráč červených křídel Tauchman ve druhé části duelu zažil skvělé dvě minuty, kdy překlopil stav zápasu na stranu domácích. Hostivař však k měla k dispozici Marka Brože, což bylo pro domácí "osudné". Tento hráč před druhou sirénou vyrovnával na 2:2. Brož pak ve třetí periodě přidal další dva góly, čímž zkompletoval hattrick a dovedl tak svůj tým ke třem bodům.

Tygři jako první vyzráli na suverénní Rafany!

Rafani Praha – HBC Tygři Mladá Boleslav 2:3ss (1:0,1:0,0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Strejček (Tóth, Jelínek), 25. Tóth (Strejček) – 33. Lhota L., 38. Lhota T. (Lhota L., Pohl), 50. Lhota L. (rozhodující nájezd)

Bitva prvních dvou týmů nabídla více než zajímavý zápas. Favoritem byli domácí Rafani, kteří se také v 11. minutě ujali vedení 1:0. Když pak následně ve druhé třetině po nahrávce střelce úvodní branky Strejčka zvýšil Tomáš Tóth už na 2:0, zdálo se, že Rafani svou roli i naplní. Tygři se však nevzdali a hlavními postavami zbývajících minut byli bratři Lhotovi. Ti nejprve svými brankami zajistli Boleslavi remízu v základní hrací době a následně o bonusovém bodu pro Boleslav rozhodl Lukáš Lhota.