Oblastní ligy

Oblastní liga letos kompletně na plastu

Úvodní kola má za sebou také Oblastní Liga Kladno. Na začátek soutěže se na Kladně (v Berouně, Novém Strašecí a Rakovníku) těšil po nedohrané jarní části minulého ročníku snad každý hráč.

Poprvé v historii oblastní soutěže jsou všechna utkání plánována na plastovém povrchu, což zejména u starších ročníků vzbudilo trochu rozpaky, nicméně hře a zdraví hráčů to jistě prospěje. Dalšími novinkami jsou pak soutěžní utkání hraná ve všední dny (zatím pravidelně ve čtvrtek večer) a také elektronický zápis o utkání, díky kterému budou statistiky na webu takřka okamžitě po ukončení zápasu.

Je odehráno prvních pět kol a nouze není jak o překvapivé výsledky s mnoha brankami, tak o vyrovnané urputné boje rozhodnuté až v prodloužení. Na čele se i přes úvodní prohru v Berouně v prodloužení poprvé objevili Beer Stars a pomohl jim k tomu fakt, že bez ztráty bodu už v lize po pátém kole není ani jeden tým. Rozhodlo o tom utkání mezi Falconem a Sun Devils, které zvládli lépe Falconi a po vítězství 3:0 se při rovnosti bodů o jednu branku ve skóre posunuli na průběžnou druhou příčku. O bod zpět za třetími Sun Devils je na čtvrtém místě béčko Keltů, které po kanonádě v Novém Strašecí (17:5) zvládlo i domácí duel s Cvrčovicemi (4:1). S tříbodovým mankem následuje Notor, který je v čele pětičlenné skupiny pronásledovatelů, které dělí pouze dva body. Zatímco Notor a Černá Hvězda jistě mířili výš, Černíkovice, Cvrčovice a Narko potvrzují, že se na tuto sezónu lépe připravili a posíleni o některé nové tváře (třeba ze zaniknuvšího týmu Psů) budou usilovat o lepší umístění než bylo v minulých sezonách obvyklé.

Tříbodoví Moribundus, Sparta a Delta měli pomalejší rozjezd a teprve další kola ukáží, zda-li na vině byl spíše těžší los nebo reálná sportovní forma těchto týmů. Tabulku alespoň prozatím uzavírá rezerva Nového Strašecí, která bez podpory hráčů A týmu čeká na bodové zisky zatím marně. Doufejme, že dnešní doba plná vládních restrikcí nepřeruší soutěže natrvalo, a že řídící orgán soutěže najde způsob, jak sezónu dokončit i za cenu netradičních termínů nebo prodloužení samotné sezóny.

Tabulka Oblastní Liga - Čechy Střed
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
-
Beer Stars Hnidousy...
5 43:21 0
-
SK HBC Falcon...
5 22:9 0
-
HCZB Sun Devils...
5 21:9 0
-
SK Kelti 2008 B
5 37:16 0
-
HBC Notor Kladno
5 27:24 0
-
HBC Vrány...
5 24:27 0
-
HC Narko Kročehlavy
4 16:15 0
-
HBC Lev Cvrčovice
4 13:14 0
-
Černá Hvězda...
4 15:23 0
-
HBC Moribundus...
4 13:18 0
-
NFC Sparta Kladno
5 17:30 0
-
P.P.T. Delta Kladno
5 8:29 0
-
HBC Nové...
4 14:35 0