2. Liga

První body pro Kladno B, neúspěšná premiéra pražského Kova nebo stále stoprocentní Třebíz.

V předešlém týdnu se dočkal prvního kola i český hokejbalový pohár a v akci bylo k vidění i několik týmů z 2. ligy. Ligový program pak ve čtvrtek načalo Kladno B, když doma přivítalo nedaleký Rakovník. Ani tentokrát se však nepovedlo domácím získat první body, a nakonec podlehli dokonce 1:9.

Neděle 2. října 2022

Přestřelku v první zvládl lépe Rakovník. Radovala se však Třebíz

HBC Defekt Třebíz – HBC Rakovník 4:3 (2:3,2:0,0:0)

Branky a nahrávky: 6. Hulcr (Novák, Orviský), 8. Bajza (Bednár, Kolařík), 20. Hulcr (Korbel, Bušek), 28. Bednár (Orviský, Kolařík) – 11. Pražák (Sunkovský), 13. Soukup (Pražák, Pechanec), 13. Tvarůžek O. (Pospíšil)

Na sobotu bylo naplánováno atraktivní utkání mezi pražskými Rafany a Defektem Třebíz, nicméně zápas byl odložen a víkendový program odstartoval až v neděli dopoledne. Jako první se představil právě tým z Třebíze na domácím stadionu v Novém Strašecí, kam dorazil další silný soupeř. Jednalo se o Rakovník, pro který to byl tedy druhý zápas v krátkém sledu. Ačkoliv hosté udrželi po celý zápas střeleckou převahu, dokázal Defekt ve druhém dějství otočit vývoj utkání a po bezbrankové třetí třetině bral všechny 3 body. I když hosté vedli po první třetině 2:3, zkušený Defekt si v dalších částech zápasu vedl lépe. I přes výsledek zápasu Rakovník drží první příčku, ale s ohledem na odložené zápasy Rafanů a Třebíze, nemá tuto pozici vůbec jistou.

Kladno si spravilo chuť na Red Wings

HC Red Wings Hrdlořezy – HBC Kladno B 1:8 (1:3,0:2,0:3)

Branky a nahrávky: 10. Hypša (Málek) – 9. Rychlý (Honický), 11. Beran, 13. Prokop, 17. Jelínek (Honický, Joch), 19. Honický (Prokop, Joch), 35. Schönherr (Joch, Tomášek), 37. Rychlý (Prokop, Jelínek), 41. Rychlý (Prokop, Beran)

Svůj druhý domácí ligový zápas po týdnu sehráli Red Wings Hrdlořezy, které se ve středu musely rozloučit i s účastí v dalších kolech poháru po prohře 0:7 s Hostivaří B. Tentokrát přivítaly trápící se Kladno B, které už muselo nutně zabrat. Konečně se podařilo a po suverénním vítězství 8:1 se mohli fanoušci Rysů radovat z prvních třech bodů do tabulky. Debakl řídil hattrickem čerstvě dvacetiletý Vojtěch Rychlý. Vidět byl také kladenský Radek Honický a Jan Prokop.

KOVO recept na Hostivař nenašlo

TJ KOVO Praha B – HBC Hostivař B 1:3 (0:2,0:0,1:1)

Branky a nahrávky: 32. Hochman (Ježek) – 8. Minarčík (Přeslička), 14. Jirsák (Dušák, Waltr), 37. Mareš (Waltr, Blažek)

Večer se na Palmovce letos poprvé představilo domácí Kovo B, které v pražském derby přivítalo rezervu Hostivaře. Přes značnou herní převahu hostujícího celku nebyl zápas rozhodnut do posledních minut, nakonec se však mohla Hostivař radovat po postupu v poháru i z druhého ligového vítězství. Konečný výsledek 1:3 z pohledu domácích posunul Hostivař na druhé místo o skóre za Rakovník, avšak zápasy k dobru hrají do karet stále Třebízi i Rafanům.