Rafani přestříleli Hostivař! Rakovník si smlsnul na KOVU B

Odehráli se další 3 duely ve 2. Lize, ve kterých padalo mnoho branek. Velká přestřelka na Hostivaři dopadla lépe pro Rafany. Rakovník na pražské Palmovce ve velké parádě přehrál KOVO a Defekt vykradl Kladno.

Rafani svou sílu ukázali v poslední třetině!

HBC Hostivař B – Rafani Praha 5:7 (3:3,2:1,0:3)

Branky a nahrávky: 3. Paško (Blažek, Minarčík), 5. Waltr (Mareš), 15. Krupka (Kucarov), 21. Mareš (Krupka), 26. Mareš (Kucarov, Waltr) – 2. Pařízek, 3. Voráček (Marušinec), 9. Dlouhý (Tichý, Marušinec), 20. Jelínek (Marušinec), 33. Jelínek (Dlouhý, Marušinec), 36. Voráček, 45. Tóth

Favoritem duelu byli Rafani, i když je Hostivař vyřadila z loňského play off. To se potvrdilo, protože Rafani šli ve 2. minutě do vedení. Podařilo se snížil Paškovi, ale Voráček rázem Rafanům navrátil jednobrankové vedení. V čase 5:00 však vyrovnal hostivařský Waltr. Rafanům se podařilo ještě jednou odskočit, ale Hostivař opět dorovnala krok. Ve druhé části opět Rafani navyšovali. Hostivař reagovala rychlým gólem Mareše. Poté se poprvé do vedení dostali domácí a za stavu 5:4 se šlo do posledního dějství. V něm dominovali hosté, kteří v čase 35:51 vedli 5:6 a Tomáš Tóth potvrdil 3 body brankou do odkryté klece.

Faktor Pospíšil rozhodl o osudu KOVA

TJ KOVO Praha B – HBC Rakovník 2:11 (0:2,1:5,1:4)

Branky a nahrávky: 18. Hochman (Ježek), 37. Barczl (Kyclt) – 9. Pospíšil (Tvarůžek M., Tvarůžek O.), 14. Tvarůžek O. (Pechanec, Tvarůžek M.), 19. Schlerl (Soukup), 21. Koláček (Tvarůžek O.), 22. Pechanec (Pospíšil), 24. Pechanec (Tvarůžek M.), 28. Pospíšil, 36. Pospíšil ´, 42. Tvarůžek M. (Pospíšil, Pechanec), 43. Martínek (Gerlich, Soukup), 44. Pospíšil (Koláček, Pechanec)

Úvod utkání se nesl spíše v zahřívacím tempu a na první gól se čekalo do času 08:08, kdy skóre otevřel Pospíšil. Do konce první třetiny ještě navýšil O. Tvarůžek. Po první pauze se podařilo domácím snížit, ale poté začal rakovnický kolotoč. Raci přidali ve 2. třetině 5 branek a bylo po zápase. Na začátku 3. třetiny Pospíšil dovršil hattrick a Raci pokračovali v tlaku. Navíc přidali ještě 3 branky a stav 2:11 byl na světě.

Defekt zkušeně vykradl Kladno

HBC Kladno B – HBC Defekt Třebíz 9:8ss (2:3,2:3,4:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Artl (Prokop), 11. Artl (Honický), 16. Procházka (Důras), 22. Artl, 34. Prokop (Artl), 36. Prokop (Artl), 37. Procházka (Honický, Zdrůbecký), 45. Zdrůbecký (Prokop), 50. Procházka – 7. Bednár (Novák P.), 7. Bednár (Zázvorka, Gotthard), 8. Novák J., 19. Novák J. (Podpěra), 21. Seidl (Novák P.), 25. Gotthard (Bednár), 35. Bednár (Gotthard), 45. Zázvorka (Bednár)

Velká bitva začala velmi zhurta, když ve 3. minutě otevřel skóre domácí Artl. Poté přišel čas Defektu, který udeřil dvakrát ve stejné minutě. Konkrétně se prosadil dvakrát Bednár. O minutu déle hosté odskočili na skóre 1:3, přičemž se znovu povedlo snížit Artlovi. Po pauze vyrovnal kladenský Procházka, ale J. Novák navrátil Defektu vedení. Seidl z pohledu Defektu navýšil na 3:5, ale Artl hattrickem snížil na 4:5. Gotthard parádní trefou zařídil Defektu po druhé třetině o dvě branky. Defekt Rysům na úvod třetí třetiny poskytl přesilovku, kterou využil Prokop. Defektu se poté znovu povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, hattrick dokonal Bednár, ale Artl Kladno opět přiblížil k vyrovnanému stavu. Na 7:7 dal gól kladenský Procházka po souhře s Honickým a Zdrůbeckým. Půl minuty před koncem přišel šok v podobě branky Defektu, který pár vteřin od tří bodů. Nedej bože, aby se nepovedlo Kladnu v tomto duelu vyrovnat. Vteřinu před koncem skóroval Zdrůbecký. Prodloužení rozuzlení přestřelky nepřineslo, a tak v nájezdech bod navíc vystřelil pro Kladno Procházka.