2. Liga

Závěr podzimní části 2. ligy se nevydařil Defektu Třebíz. Naopak Red Wings Hrdlořezy letos poprvé dosáhly na body.

Poslední 2 víkendy podzimní části 2. ligy nabídly 5 utkání a nebyla nouze o překvapivé výsledky. K vidění bylo zaváhání ligového lídra i první bodový zisk posledního celku tabulky. Definitivně uzavřou první fázi letošní sezóny ve středu večer Rafani v souboji s Red Wings.

Středa 16. listopadu 2022

Zápas KOVA a Rafanů odložen

TJ KOVO Praha B – Rafani Praha (odloženo)

Sobota 19. listopadu 2022

Rakovník vrátil Třebízi prohru z úvodu sezóny

HBC Rakovník – HBC Defekt Třebíz 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Hned ve třetím utkání letošní sezóny ztratil rozjetý Rakovník v Třebízi všechny body. Tentokrát na domácí půdě svému soupeři oplatil stejnou mincí, a i výsledek byl shodný, nyní však právě ve prospěch Rakovníku. Hattrickem rozhodl zápas Martin Tvarůžek.

Neděle 20. listopadu 2022

Kladenští si doma s chutí zastříleli proti trápícím se Hrdlořezům

HBC Kladno B – HBC Red Wings Hrdlořezy 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)

Red Wings prožívají kritickou sezónu, ve které se jim vůbec nedaří a prohrávají zápas za zápasem. Jinak tomu nebylo ani na hřišti Kladna, kde se jim dostalo osmigólové nadílky. Rozhodnuto byl prakticky po úvodním dějství a jediný gól hostů v závěru utkání byl již jen čestnou trefou.

Středa 23. listopadu 2022

Mizérie v obraně Hostivaře pokračovala i v derby s Rafany

Rafani Praha – HBC Hostivař B 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Vyrovnaný vstup do utkání nabídlo na Palmovce pražské derby mezi Rafany a rezervou Hostivaře. Jako první se radovali hosté, ale postupně se opět začala projevovat nemohoucnost v obranné činnosti, která tým z Prahy 10 provází celou sezónu. Impotence v zakončení také hostujícímu mužstvu hru neusnadnila, a na obrat tak už reagovat jeho hráči nedokázali. Nápor se jim podařilo přetavit ještě v jeden gól, ale další i inkasovali a odvezli si již několikátou nelichotivou porážku.

Sobota 26. listopadu 2022

Kovo zaskočilo favorita z Rakovníku a obralo ho o 2 body

HBC Rakovník – TJ KOVO Praha B 3:4pp (1:0, 1:3, 1:0–0:1)

Favorizovaný celek z čela tabulky přivítal hráče pražského Kova, kteří nezažívají nijak oslnivý ligový ročník. Dle očekávání se do vedení dostal domácí Rakovník, ale ve druhé třetině došlo k nečekanému obratu. Kovo sice ve třetí třetině náskok ztratilo, ale v následném prodloužení vystřelil 2 body druhým gólem v utkání kapitán Michal Zeman.

Neděle 27. listopadu 2022

První vítězství v sezóně oslavily Hrdlořezy, doma zaskočily Třebíz

HBC Red Wings Hrdlořezy – HBC Defekt Třebíz 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Defekt Třebíz nezakončil podzimní část úplně podle představ, když po prohře 4:3 s Rakovníkem padl stejným výsledkem i na půdě Hrdlořez. Beznadějně poslední tým tabulky se tak konečně dočkal prvních bodů v letošním ročníku. Povedená první třetina znamenala dvoubrankové vedení z pohledu domácích a hosté dokázali skóre postupně pouze srovnat. Rozhodnout se domácím podařilo až 2 minuty před závěrečným hvizdem a překvapení bylo na světě.

Středa 30. listopadu 2022

Rafani neměli s Red Wings problém ani v posledním zápase podzimu

Rafani Praha – HC Red Wings Hrdlořezy 14:3 (3:1,3:1,8:1)

Rafani si šli poslední zápas užít, i když se do tempa dostávali delší dobu. Hrdlořezy otevřely skóre, následně ale otěže duelu sebrali domácí hráči a dostali se do náskoku 3:1. Podobný vývoj měla druhá perioda, přičemž ve třetí třetině se naprosto rozhodlo, protože ji Rafani vyhráli 8:1. Nejvíce byli vidět L. Pařízek, M. Císař a M. Kovář.