2. Liga

Kladno dalo Třebízi 12 branek! Rakovník těsně uhájil tři body

Jarní část 2. Ligy ve středních Čechách nabídla zajímavou podívanou v prvních čtyřech zápasech. HBC Hostivař B se sápala po vítězství nad Rakovníkem. TJ KOVO Praha potrápilo Rafany a Kladno ukázalo svou formu, když přestřílelo Defekt 1:12!

Rakovník si vystřelil 3 body za 36 vteřin!

HBC Hostivař B – HBC Rakovník 1:2 (0:0,1:0,0:2)

Střely na branku: 24:34, Vyloučení: 4:3, Přesilovky: 3:2, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 3

Branky a nahrávky: 23. Kalaš (Brož) – 31. Koláček (Gerlich, Pechanec), 32. Pospíšil (Tvarůžek M.)

Vedoucí z Rakovníka přijel k prvnímu jarnímu zápasu do Prahy, kde na něj nečekalo nic lehkého. Pražská Hostivař stačila s Raky držet krok od začátku zápasu, i když ze střeleckého hlediska na tom byli lépe hosté. Gólový účet vyrovnaného duelu se otevřel v čase 22:53, kdy možnost Brože využil Kalaš, čímž zužitkoval početní výhodu. Rakovník po druhé přestávce zabral. Ve 31. minutě rychle srovnal Koláček a o 36 vteřin později již Rakovník vedl! Své vedení také uhájil.

Kladno rozcupovalo Defekt 12 góly

HBC Defekt Třebíz – HBC Kladno B 1:12 (0:6,1:3,0:3)

Branky a nahrávky: 28. Gotthard (Pavlík, Bálek) – 3. Schnaubelt (Janský), 4. Honický (Schnaubelt), 8. Honický (Janský), 8. Schnaubelt (Rod), 9. Schönherr (Janský), 11. Bauer (Rod), 17. Artl (Kučera), 24. Artl (Schönherr), 27. Schnaubelt (Joch), 36. Kučera (Schnaubelt, Janský), 38. Honický, 45. Bauer (Schönherr)

HBC Kladno nastoupilo k prvnímu jarní zápasu ve velké chuti, a navíc posilněno o Milana Schnaubelta z A týmu Rysů. Tento borec se okamžitě ve třetí minutě prosadil a poslal Rysy do vedení. Stejný hráč po pár chvil později připravil střeleckou pozici Honickému, který navyšoval. V 8. minutě navyšoval druhým gólem Honický na 3:0, přičemž za 16 vteřin přidal svůj druhý gól Schnaubelt. V čase 8:33 se prosadil Schönherr a Defekt nevěděl, kam dříve skočit. Po první třetině tak bylo víceméně rozhodnuto o vítězi zápasu, avšak Kladno stále pokračovala ve své hře i v dalších třetinách. Artl svými góly zvýšil náskok na 0:8 a Schnaubelt dovršil hattrick. Poté kosmeticky upravil skóre z pohledu Defektu Gotthard. V poslední třetině Kladno dalo ještě tři góly, přičemž z hattricku mohl mít radost Honický.

KOVO proti Red Wings dalo ze 41 střel pouze 3 branky! Na tři body to stačilo

TJ KOVO Praha B – HC Red Wings Hrdlořezy 3:1 (1:1,2:0,0:0)

Branky a nahrávky: 9. Zeman Michal (Svoboda), 19. Barczl (Veselka), 30. Samec (Svoboda, Ježek) – 4. Hochman (Řípa, Šimon)

Favoritem duelu bylo pražské KOVO, které se zpočátku zápasu zhostilo iniciativy, ale jejich převaha k ničemu nevedla. Naopak Hrdlořezy vstřelily branku na 0:1. KOVO zvyšovalo své obrátky a neustále posílalo balónek na branku Red Wings. To vyneslo v 9. minutě vyrovnaní. Red Wings vyslaly pouze 7 střel za celý zápas, přičemž KOVO ze 41 střel vytěžilo ještě další 2 góly. KOVO tak bralo důležité tři body.

Rafani nechali KOVO čuchnout! V mocném závěru KOVO zaspalo

TJ KOVO Praha B – Rafani Praha 4:6 (3:0,0:2,1:4)

Branky a nahrávky: 11. Vondráček (Svoboda), 13. Vondráček (Drobník, Kabát), 14. Zeman Michal (Dubovský), 40. Veselka (Svoboda) – 19. Tóth (Kovář), 23. Tichý (Strejček, Tóth), 39. Tóth (Strejček), 43. Průcha (Tóth), 44. Tóth (Kovář), 45. Strejček

Pražské KOVO chtělo Rafanům ukázat, že umí hrát i s celky z vyšších pater tabulky. To se domácím hokejbalistům povedlo, protože Rafani si nechali úvod duelu utéct. V 11. minutě otevřel skóre zápasu Vondráček, který rázem navyšoval na 2:0. Michal Zeman do první sirény zajistil další branku a KOVO tak mělo slušný náskok. Ten se Rafanům povedlo dohnat v prostřední periodě, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč soutěže Tóth. Ten společně s Tichým snížili na 3:2. Vyrovnaný a vypjatý duel spěl ke svému závěru a nikdo nečekal, co se stane 6 minut před koncem duelu. Nejdříve druhým gólem vyrovnal Tóth, avšak Rafani pár chvil poté inkasovali po střele Veselky. KOVO mířilo za třemi body, ale to by nesmělo stát proti zkušeným Rafanům. Ti v čase 42:35 vyrovnali a o minut později se hosté dostali poprvé v zápase do vedení. Svým hattrickem vedení zařídil Tóth po Kovářově přihrávce. Zaskočené KOVO zkusilo hru bez gólmana, ta však přinesla gól do prázdné klece.