2. Liga

Rafani přetlačili Raky s přehledem! Kladno a Hostivař uspěly napůl

HBC Rakovník svedl boj o první pozici s pražskými Rafany, kteří do Rakovníku přijeli v dobrém rozpoložení. Jak dopadly další zápasy 2. Ligy? Hostivař a Kladno slavily napůl, když každý tým bral ze dvou zápasů tři body. Jak zápasy probíhaly?

Vyrovnanou bitvu rozhodl dvěma góly pražský Walter

HBC Kladno B – TJ KOVO Praha B 1:2 (0:1,1:0,0:1)

Střely na branku: 23:19, Vyloučení: 3:2, Přesilovky: 2:3, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 21

Branky a nahrávky: 22. Rychlý (Honický) – 12. Walter (Zeman), 34. Walter (Samec)

KOVO svedlo na hřišti Kladna vyrovnaný boj. Pražané šli po vyrovnaných deseti minutách do vedení po brance Waltera. Postupem času přebíralo Kladno iniciativu, což domácím vyneslo vyrovnání z hole Rychlého. Avšak domácí Rysové v poslední třetině dali KOVU přesilovku, kterou proměnil druhým gólem Walter. Hosté pak zbytek zápasu ubránili.

Souboj o první místo ovládli Rafani!

HBC Rakovník – Rafani Praha 2:8 (1:2,1:2,0:4)

Střely na branku: 20:26, Vyloučení: 0:1, Přesilovky: 1:0, Využití: 0:0, Oslabení:0:1, Diváků: 10

Branky a nahrávky: 13 Gerlich (Pospíšil), 18. Pospíšil (Schierl, Sunkovský) – 7. Uher (Pospíšil), 15. Průcha, 20. Pospíšil (Pařízek, Strejček), 29. Danov, 31. Strejček (Tóth, Průcha), 36. Tóth (Strejček), 44. Pospíšil (Tóth), 45. Danov (Tóth)

Souboj o první místo a na venkovním hřišti lépe začali hosté. Ti šli po 6 minutách a 31 vteřinách do vedení. Na tuto branku Rakovník dokázal rychle reagovat, ale Raci zbytečně inkasovali 6 vteřin před koncem 1. třetiny na 1:2. Ve druhé periodě to byli domácí, kteří dokázali zareagovat. Pospíšil vyrovnal, přičemž stále trval vyrovnaný průběh duelu. Marek Pospíšil z Rafanů však poslal svůj celek do vedení 2:3 a těsně před koncem druhé části utkání v oslabení skóroval hostující Danov. Rafani ve třetí třetině náskok potvrdili 4 góly.

Hostivař se na asfaltu trápila! Red Wings avšak bez bodu

HC Red Wings Hrdlořezy – HBC Hostivař B 3:4 (1:0,2:2,0:2)

Branky a nahrávky: 3. Řípa (Kraus), 17. Horáček (Foerster, Beneš), 25. Řípa (Horáček) – 22. Jirsák, 30. Mareš (Waltr), 33. Přeslička (Mareš), 40. Mareš (Jirsák, Waltr)

Dobře naladěné Hrdlořezy na Hostivař na svém hřišti vlétly. Domácí rychle odskočili ve 3. minutě do vedení, které si udrželi i do druhé třetiny. V té z úvodu svůj náskok navýšili na dvě branky, přičemž se pomalu začínala Hostivař zvedat. Ve 22. minutě snížil Jirsák, avšak Řípa druhým gólem navrátil Red Wings dvoubrankové vedení. Hostům se 35 vteřin před druhou třetinou podařilo snížit. Ze strany Red Wings to bylo vše, avšak Hostivař se snažila strhnout zápas v její prospěch. Trio Jirsák – Waltr – Mareš to zařídilo. Ve 33. minutě byl zápas vyrovnaný 3:3 a zmíněné trio perfektně sehrálo přesilovou hru, kterou jim domácí poskytli.

Kladno si spravilo chuť na Hostivaři

HBC Kladno B – HBC Hostivař B 6:1 (4:0,1:1,1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kučera (Rychlý), 5. Bauer (Rychlý), 11. Artl (Schönherr, Rychlý), 13. Rychlý (Rod, Paták), 27. Slavík (Honický, Zdrůbecký), 45. Kučera (Slavík) – 25. Brož (Krupka)

Hostivař jela po úspěšném zápase s Hrdlořezy bojovat do Kladna, které si chtělo zlepšit náladu po těsné prohře proti KOVU. Kladno začalo naprosto skvěle, přičemž první třetina rozhodla o jejich vítězství. Rysové postupem první periody vstřelili čtyři branky, přičemž u všech byl Vojtěch Rychlý. Tento náskok byl pro Hostivař příliš velký, Kladno navíc podržel brankář. Brož snižoval v půlce zápasu z přesilové hry, ale poté Kladno přidalo ještě dvě branky.