2. Liga

Red Wings senzačně porazily Rafany! Rakovník a Defekt stoprocentní

Na programu 2. Ligy ve středních Čechách bylo celkem 6 zápasů, které přinesly zajímavé výsledky. Asi málo kdo čekal, že by Red Wings mohly obrat o body právě Rafany! Defekt zažil skvělé dva zápasy, v nichž bral dva body! Jaké další výsledky byly k vidění?

Defekt deklasoval KOVO 7 brankami!

HBC Defekt Třebíz – TJ KOVO Praha B 7:1 (2:1,1:0,4:0)

Střely na branku: 38:18, Vyloučení: 0:1, Přesilovky: 1:0, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 10

Branky a nahrávky: 4. Hulcr (Bednár), 8. Hulín (Bušek, Orviský), 26. Marcínek (Bednár, Šnobl), 38. Seidl (Gotthard), 38. Hulcr (Marcínek, Gotthard), 38. Novák P. (Bušek, Novák J.), 43. Hulín (Zázvorka, Bušek) – 2. Linhart

KOVO chtělo navázat na výhru z Kladna, přičemž začalo velmi dobře. Ve 2. minutě vedli hosté 0:1, ale Defekt se dokázal oklepat a vyrovnat. V 8. minutě již Třebíz vedla 2:1. Vyrovnaný vývoj duelu trval až téměř do konce 2. třetiny. Ve 26. minutě domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Byl to Defekt, který pokračoval v tlaku. Ten mu vynesl 3 branky ve 38. minutě, kdy se trefili Seidl, Hulcr a Patrik Novák. Konečný stav se zastavit na 7:1.

Hrdlořezy i vyšláply na favorita soutěže

HC Red Wings Hrdlořezy – Rafani Praha 5:4pp (1:2,2:1,1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Hochman (Hypša), 25. Foerster, 28. Vondrlík (Beneš), 41. Foerster (Málek, Novák), 50. Málek (Rudoplh) – 13. Tóth (Pařízek), 14. Pařízek (Dedek), 30. Marušinec (Pařízek), 37. Strejček (Marušinec)

Na hřišti Hrdlořez se uskutečnil zápas prvního a posledního celku, přičemž tento zápas nabídl zajímavou zápletku. Red Wings šly brzy do vedení a těsné vedení jim vydrželo do konce 1. třetiny. V tu chvíli srovnal Tóth a Pařízek přidal branku na 1:2. Red Wings cítily body ve vzduchu, a tak ve druhé části přidaly více než Rafani. Ti dvakrát inkasovali a Marušinec trefou z přesilové hry snížil minutu před koncem 2. minuty vyrovnal na 3:3. Rozhodnout se mělo ve třetí třetině, v níž Rafani využili druhou přesilovku a vedli 3:4. Pět minut před sirénou však domácí hokejbalisté vyrovnali. Bonusový bod pro domácí tým vystřelil v čase 49:44 Málek.

Rafani si po ztrátě dvou bodů spravili chuť na Kladnu

Rafani Praha – HBC Kladno B 11:1 (1:0,5:0,5:1)

Branky a nahrávky: 11. Kovář (Švanda), 16. Tóth (Jelínek, Strejček), 22. Průcha (Marušinec, Tóth), 26. Tóth (Strejček, Jelínek), 28. Kukačka (Pařízek, Tichý), 29. Kovář (Kukačka), 33. Tichý (Marušinec, Kukačka), 40. Tóth (Strejček), 40. Kovář (Kukačka), 44. Marušinec (Švanda, Kukačka), 45. Tóth (Strejček, Pařízek) – 42. Prokop (Rychlý, Honický)

Kladno si nevybralo svůj den, i když v první třetině s Rafany dokázalo držet krok. Po 15 minutách hosté prohrávali pouze 1:0. Avšak ve druhé třetině se spustil kolotoč, který se zastavil na skóre 6:0. Obdobný scénář měla třetí třetina, v níž Rafani přidali 5 branek a Kladno dalo čestný gól. Nejvíce byl vidět Kovář s Tóthem, kteří oba zkompletovali hattrick. Tomáš Tóth dal celkem 4 branky domácích.

Přestřelka na Kladně ve prospěch Raků

HBC Kladno B – HBC Rakovník 4:9 (0:2,3:3,1:4)

Branky a nahrávky: 20. Honický (Schönherr), 27. Rychlý, 28. Paták (Prokop), 35. Honický (Schönherr) – 4. Kučaba (Pražák, Tvarůžek M.), 15. Pospíšil (Tvarůžek M., Tvarůžek O.), 17. Tvarůžek O. (Tvarůžek M., Koláček), 18. Pospíšil (Tvarůžek M., Tvarůžek O.), 30. Pražák (Gerlich), 40. Pospíšil (Tvarůžek M.), 41. Kučaba (Gerlich, Pechanec), 42. Tvarůžek M. (Pospíšil), 44. Tvarůžek M.

Rakovník přijel do Kladna v dobrém rozpoložení, přičemž Kladno bylo na Raky připraveno. Avšak trio Pospíšil a bratři Tvarůžkovi v tento den hráli svůj vlastní zápas. Hosté vedli po první třetině jenom 0:2, ale úvod druhé třetiny jim přinesl vedení celkem 0:4. Hráči Kladna dokázali třikrát za sebou zareagovat, čímž snížili na 3:4, ale Ondřej Pražák Raky uklidnil pátým gólem 10 vteřin před koncem 2. periody. Ve třetí třetině následovalo snížení z hole Honického, ale poté Raci vstřelili další 4 branky v rozhodli tak ve svůj prospěch.

Raci neměli proti Red Wigns sebemenší problém

HBC Rakovník – HC Red Wings Hrdlořezy 8:2 (4:1,4:1,0:0)

Branky a nahrávky: 10. Pospíšil (Gerlich), 11. Kučaba (Pechanec), 11. Schlerl (Sunkovský, Černý), 13. Gerlich (Kučaba, Pospíšil), 18. Pospíšil (Gerlich, Sunkovský), 22. Pospíšil (Gerlich), 25. Gerlich (Pospíšil), 30. Pospíšil (Gerlich) – 14. Hypša J. (Horáček, Moravčík), 16. Moravčík (Málek, Horáček)

Red Wings byly outsiderem tohoo duelu, přičemž dokázali držet krok s favoritem z Rakovníka pouze 10 minut. Po gólech Pospíšila, Kučaby, Schlerla a Gerlicha vedli domácí 4:0. Přišlo pouze snížení z přesilové hry. V následujících třetině padly všechny branky, přičemž nejdříve Andrej Moravčík snižoval na 4:2. Poté Pospíšil a Gerlich zajistili 4 branky domácích. Pospíšil zaznamenal hattrick.

Defekt vyzrál na posilněnou Hostivař

HBC Hostivař B – HBC Defekt Třebíz 3:6 (1:2,1:1,1:3)

Branky a nahrávky: 1. Čejka (Brož, Krupka), 17. Čejka (Mareš, Jirsák), 39. Kalaš (Brož, Krupka) – 3. Kolařík (Bušek), 11. Kolařík (Zázvorka, Dušánek), 21. Zázvorka (Bednár, Orviský), 36. Hulcr, 38. Novák P. (Hulcr, Novák J.), 45. Kolařík (Novák P., Dušánek)

Za rezervu Hostivaře proti Defektu nastoupil extraligový Čejka, který okamžitě otevřel skóre zápasu. Avšak třebízský Kolařík s ním držel tempo. Vyrovnal a v 11. minutě druhý gólem poslal Defekt do vedení. Čejka na začátku druhé periody vyrovnal, ale Defekt byl produktivnější. Ve 21. minutě Zázvorka poslal Třebíz do vedení 2:3. V poslední třetině se rozhodovalo. Třebíz dala 2 branky, na kterou zareagovala Hostivař pouze jednou. Na 3:6 zkompletoval Kolařík hattrick do prázdné branky.