2. Liga

Rakovník zvládl zápas proti Defektu! Slavili i Rafani

V minulém hracím kole se odehrály pouze dva zápasy, v nichž se radovali lídři z Prahy a Rakovníku. Rafani a Raci si připsali tři body proti KOVU a Defektu. Co tyto zápasy nabídly? Podrobnosti zápasu naleznete níže.

KOVO se snažilo, ale Rafani byli lepší

Rafani Praha – TJ KOVO Praha B 5:3 (0:0,2:2,3:1)

Branky a nahrávky: 18. Kukačka (Veselý), 25. Benda (Švanda, Strejček), 37. Jelínek (Císař), 43. Tichý (Jelínek, Strejček), 45. Jelínek (Veselý) – 20. Zeman Martin (Lachman, Zeman Michal), 28. Walter (Dubovský), 45. Zeman Michal (Lachman)

Pražské derby mezi Rafany a KOVEM bylo od počátku vyrovnané a první třetina byla bez branek. Skóre v úvodu druhého dějství otevřeli domácí, těm však vedení dlouho nevydrželo, protože vyrovnal Martin Zeman. Poté padly dvě branky na obou stranách a rozhodnout se muselo v poslední třetině. Rafani dali ve třetí třetině branku jako první, což jim pomohlo dovést zápas do vítězného konce.

Rakovník neměl proti Defektu problém

HBC Rakovník – HBC Defekt Třebíz 6:3 (1:0,4:2,1:1)

Branky a nahrávky: 13. Schlerl (Kubr), 16. Pechanec (Kučaba), 18. Kučaba (Tvarůžek O., Pechanec), 20. Schlerl (Gerlich, Sunkovský), 27. Cafourek (Tvarůžek O.), 44. Pechanec (Kubr) – 20. Novák J. (Kolařík, Bednár), 29. Bednár (Kolařík), 31. Kolařík (Novák J.)

Zápas začal ve vyrovnaném tempu, přičemž na první branku se čekalo až do 13. minuty. V ten moment šli domácí do vedení. Prosadil se Schlerl. Více branek padlo v druhé části, kdy svůj tlak Rakovník přetavil v góly. Nejdříve se trefil Pechanec a na 3:0 navyšoval Kučaba. Poté přišlo snížení, avšak Rakovník přidal další dvě branky. Za stavu 5:2 se šlo do poslední periody, v níž rychle snížil Kolařík, ale Rakovník si 3 body pojistil do prázdné klece.