2. Liga

Rakovník nečekaně padl s KOVEM! Defekt měl problémy s Hrdlořezy

Poslední čtyři utkání 2. Ligy ve středních Čechách přinesly zajímavé zápletky, přičemž favorit z Rakovníku ztratil tři body. Pražští Rafani si naopak zastříleli a Defekt bral 5 bodů, i když jak s Kladnem, tak Hrdlořezy se trápil. Více v reportáži.

KOVO obralo Rakovník o tři body

TJ KOVO Praha B – HBC Rakovník 3:2 (1:0,1:1,1:1)

Branky a nahrávky: 7. Vršecký (Barczi, Votýpka), 2. Zeman Martin (Charbuský), 41. Zeman Martin (Zeman Michal) – 25. Gerlich (Tvarůžek M.), 43. Tvarůžek M. (Černý)

KOVO již v předešlých duelech trápilo favority soutěže, což se potvrdilo na úvod zápasu s Rakovníkem, když domácí v 7. minutě využili přesilovku. Rakovník se více méně bránil, protože KOVO mělo svůj den. Zápas plynul a Rakovník ve druhé části srovnal, ale o pár minut déle o vedení přišel. KOVO drželo úzké vedení 2:1 do 41. minuty, v níž odskočilo na rozdíl dvou branek. Martin Tvarůžek ještě dokázal snížit, to ale k ničemu nevedlo.

Red Wings sahaly proti Defktu po bodech! Defekt měl luxusní třetí třetinu

HBC Defekt Třebíz – HC Red Wings Hrdlořezy 6:5 (0:1,1:1,5:3)

Branky a nahrávky: 24. Seidl (Novák J., Kolařík), 33. Hulcr (Seidl), 39. Podpěra (Zázvorka, Pavlík), 42. Kolařík (Bednár, Pavlík), 44. Bednár (Podpěra, Hulcr), 45. Bednár (Podpěra) – 5. Málek, 19. Tauchman, 32. Málek (Foerster), 37. Tauchman (Šimon), 39. Tauchman (Hochman, Novák)

Zápas se od začátku vyvíjel lépe dle představu hostů, kteří šli brzy do vedení po akci Málka. Po dobré první třetině Hrdlořezy navýšily svůj náskok ve druhé části zápasu na 0:2, ale Seidl udržel Defekt v dostřelu. Vše rozsekla bláznivá třetí třetina, v níž Red Wings vedly 1:3, ale skvělý závěr Defektu domácím zajistil tři body. Defekt si je však vystřelil 25 vteřin před koncem zápasu.

Rafani proti Hostivaři nezaváhali

HBC Hostivař B – Rafani Praha 2:7 (1:3,1:1,0:3)

Branky a nahrávky: 9. Zámečník (Vosátka, Brož), 29. Brož (Krupka, Čejka) – 3. Tóth (Benda, Strejček), 3. Strejček (Veselý, Rulf), 5. Jelínek, 28. Tóth (Strejček), 32. Tóth (Jelínek, Marušinec), 41. Strejček (Tóth, Jelínek), 45. Benda (Tóth)

Rafani se ujali otěží zápasu ihned ve 3. minutě, níž dvakrát skórovali. O minutu déle vedli již 0:3, avšak Hostivař dokázala v první třetině snížit. Prostřední perioda byla v tempu Rafanů, skóre však poskočilo na 2:4. V poslední třetině opět úřadovali Rafani, a to hlavně v přesilových hrách. Ty jim vynesly tři branky. V konečném součtu Rafani vyhráli 2:7, přičemž Tomáš Tóth přidal další hattrick.

Přestřelka na Kladně patří Defektu

HBC Kladno B – HBC Defekt Třebíz 4:5pp (1:1,1:2,2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Slavík, 23. Prokop (Joch), 32. Slavík, 42. Jelínek (Schönherr) – 10. Kolařík (Bušek, Novák J.), 25. Zázvorka (Gotthard), 30. Zázvorka (Melounek), 37. Gotthard, 46. Bednár

Vyrovnaný duel mezi Kladnem a Defektem přinesl zajímavý vývoj, v němž šli Rysové brzy do vedení. Defekt v první třetině vyrovnal a následně ve druhé periodě odskočil na rozdíl jedné branky. Domácí však v poslední třetině dokázali vyrovnat 3 a půl minuty před posledním hvizdem. V prodloužení se blýsknul brankou Bednár, čímž zajistil 2 body pro Defekt.