Mládež

Kladno začalo v Extralize juniorů výhrou! Co do sezóny velí kapitán Vojtěch Doubrava?

Kladenští junioři vstoupili do nové sezóny 2023/24 velmi dobře. V regionálním derby porazili HBC Rakovník 1:6. Jaké cíle svému celku klade kapitán Vojtěch Doubrava? Čeho by Kladno chtělo dosáhnout? A jak hodnotí regionální derby?

Ano, cítím to jako zodpovědnost, čest a poslání dotáhnout to s kluky, co nejdál

Vojtěchu, v nové sezóně se stal kapitánem kladenských juniorů. Je to pro vás zodpovědnost?

Ano, cítím to jako zodpovědnost, čest a poslání dotáhnout to s kluky, co nejdál. Je to můj poslední rok v mládežnické kategorii, tak bych si přál, aby to cinklo.

V prvním sezónním zápase jste porazili Rakovník jasně 1:6. Odpovídá výsledek průběhu zápasu?

Ze začátku se vítězství nerodilo vůbec lehce. Ačkoliv nás bylo více, Rakovník s námi dokázal držet dvě třetiny vyrovnané tempo a hokejbal na úrovni. Hodně nás držela zpátky zbytečná vyloučení, kterých jsme se do třetí třetiny zbavili a rozhodli o konečném výsledku.

Čeho byste chtěl letos s Kladnem dosáhnout? Určitě byste chtěli dojít v play off co nejdále. Myslíte, že na to máte?

Jako každý rok chceme mířit na nejvyšší příčky, minulý rok jsme se po dlouhé době dostali do semifinále a já pevně věřím, že tuto zkušenost dokážeme letos přetavit v cenný kov.

Budu rád za každou příležitost, kterou obdržím

V dalším zápase vyzvete pražské Rebely, co od zápasu očekáváte? Půjdete si pro další tři body?

Od zápasu si slibuji hodně, Rebelové umí překvapit, proto do zápasu půjdeme s pokorou a budeme se snažit urvat další vítězství na naši stranu.

Loni jste okusil i tempo středočeské druhé ligy. Budete za rezervu nastupovat i letos?

Rád bych. Budu rád za každou příležitost, kterou obdržím.