2. Liga

V úvodních zápasech 2. Ligy padalo hodně branek!

Do další druholigové sezóny v během minulého víkendu vstoupilo šest celků. Tři z nich se radovaly ze tří bodů, přičemž tyto celky daly mnoho branek. Přiblížení jednotlivých zápasů naleznete níže. Kdo se dostal do čela tabulky?

Mistrovští Rafani na úvod padli s Raky

Rafani Praha – HBC Rakovník 3:5 (1:2,1:1,1:2)

Domácí Rafani začali lépe, když šli ihned ve třetí minutě do vedení Rakovník se však sešikoval a na konci první třetiny šel dvěma góly do trháku. Domácím se ale povedlo vyrovnat, když druhou branku přidal Pařízek. V čase 26:56 však druhou branku přidal také rakovnický Pražák. Na začátku třetí periody navyšoval Jan Prokop, který loni hrál za rezervu Kladna. Ve 32. minutě měli Raci náskok tří branek, i přes snížení Rafanů brali tři body.

Hostivař nastřílela Hrdlořezům 10 branek

HC Red Wings Hrdlořezy – HBC Hostivař B 1:10 (0:1,0:4,1:5)

Již od začátku měli navrch hosté, kteří se však na první branku natrápili. Ta přišla až v 11. minutě. Rezervu Hostivaře uklidnila až druhá třetina, v níž využila dvě přesilové hry a přidala další dvě branky k tomu. Nakonec si hosté došli pro výhru 1:10. Za Hrdlořezy skóroval Šimon, který alespoň kosmeticky upravil.

Defekt se proti Kladnu nastartoval

HBC Defekt Třebíz – HBC Kladno B 9:3 (1:0,4:2,4:1)

Ve vyrovnaném zápase se více dařilo domácím, kteří po první třetině vedli 1:0. Kladnu se podařilo v úvodu druhé periody vyrovnat, ale poté Defekt ukázal svou produktivitu. Vstřelil čtyři branky jak ve druhé, tak třetí třetině. Kladno reagovalo pouze třemi góly, což nestačilo ani na bod.

Nejbližší dva zápasy se blíží!

Na další dva druholigové zápasy se můžeme těšit 24. září 2023, kdy uvidíme pikantní souboj Rakovníku a Defektu. Komu se bude více dařit? V úterý 26. září 2023 svůj zápas odehraje Kladno proti Red Wings.